fbpx
Strona głównaPozostałeCeny trzody spadają

Ceny trzody spadają

Pod koniec stycznia na rynku trzody chlewnej odnotowano ponowny spadek cen. W skupie za mięso wieprzowe płacono przeciętnie 3,26 zł/kg, tj. o ponad 6% mniej w relacji tygodniowej, jednak o 3,5% więcej w stosunku rocznym. Kolejne tygodnie nie powinny przynosić dalszych spadków ceny, niemniej istotnej poprawy na rynku można się spodziewać dopiero w II kwartale br.

W analizowanym tygodniu potaniało także bydło, choć ceny oferowane w punktach skupu (przeciętnie 4,15 zł/kg, tj. o prawie 2% mniej t/t) nadal zapewniają opłacalność produkcji żywca wolowego. Przewidujemy, iż w I kwartale br. ceny bydła bądą oscylowały w granicach 4,00 – 4,10 zł/kg, a ich niewielkiego wzrostu będzie się można spodziewaćw II kwartale 2008r. Na rynku drobiu po chwilowym odbiciu cen, ponownie obserwujesię tendencje spadkowe. Wprzedostatnim tygodniu stycznia kurcz˛eta w skupie potaniały o ponad 2% zaś indory podrożały o niespełna 1%. Obecnie średnie ceny drobiu są o około 9% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

źródło: AgroTydzień, Bank BGŻ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.