Ceny słomy w sezonie 2021

fot. mw

Ofert kupna i sprzedaży słomy w tym roku nie brakuje. Ceny różnią się zazwyczaj w zależności od rozmiaru sprzedawanego balotu, ale także od zapotrzebowania w danym rejonie. Ile w tym roku kosztuje słoma?

Najczęściej oferty dotyczą słomy z pszenicy i pszenżyta, chociaż można trafić na słomę owsianą czy jęczmienną. Bez względu na rodzaj słomy, ceny są bardzo podobne. Za baloty w rozmiarze 120×120 owinięte siatką trzeba zapłacić zwykle od 20 do 40 zł za balot, przy czym dominującą ceną jest 30 zł/balot. Więcej trzeba zapłacić za baloty w rozmiarze 160×120; w takim przypadku ceny zazwyczaj zawierają się w przedziale od 45 do nawet 60 zł za balot, chociaż dominują ceny 50-55 zł.

Czytaj także: Ceny za prasowanie słomy 2021

Słomę można także kupić lub sprzedać na pokosie; wówczas za słomę w balocie 120×120 obowiązuje zwykle cena 10 zł.

Ceny za “dużą kostkę” są dość mocno zróżnicowane; wiele zależy od stopnia sprasowania słomy i rozmiaru kostki. Za kostkę o masie ok. 350 kg trzeba zapłacić zwykle 90-110 zł.

Wśród ogłoszeń nie brakuje ofert sprzedaży słomy w małych kostkach; te kosztują zazwyczaj ok. 2-2,50 zł/szt.

Czytaj także: Co zrobić ze starą słomą?

Pamiętajmy, że ceny słomy mogą się różnić w zależności od regionu i jakości słomy. A jak, drodzy czytelnicy, wyglądają ceny w waszych rejonach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności