fbpx
Strona głównaCenyCeny ropy gwałtownie spadają. Ropa WTI już poniżej 100 dolarów za baryłkę

Ceny ropy gwałtownie spadają. Ropa WTI już poniżej 100 dolarów za baryłkę

Poniedziałek był kolejnym dniem mocnych przecen ropy za oceanem. Cena ropy brent spadła o 4,06 proc., a WTI o 3,46 proc., co dało odpowiednio 102,32 i 98,54 dolarów za baryłkę.

Spadki cen ropy zawdzięczamy przede wszystkim spowolnieniu gospodarczemu w Chinach zmagających się z kolejną falą Covid-19.

– Wzrost liczby infekcji Covid w Chinach zmusił rząd do nałożenia ograniczeń pandemicznych, które ograniczają wzrost gospodarczy i zapotrzebowanie na energię. Chiny poinformowały, że nowe infekcje Covid rozprzestrzeniły się na 26 z 31 prowincji kontynentalnych, w porównaniu z 12 na początku marca. Popyt na paliwo w Chinach spadł, ponieważ ograniczenia w głównych miastach doprowadziły do ​​spadku poziomu mobilności. Odrodzenie się epidemii Covid w Chinach skłoniło rząd do umieszczenia 45 milionów ludzi na kwarantannie – informuje barchart.com.

Chociaż ceny ropy na światowych giełdach spadają od tygodnia, średnie ceny w polskich rafineriach spadają bardzo nieśmiało; obecnie za olej napędowy trzeba zapłacić średnio 6,59 zł/l, a za benzynę 5,85 zł/l.

Aktualizacja: Na wieść o wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski cena ropy zaczęła rosnąć; ropa brent we wtorek o godz. 18.15 kosztowała już 105,14 dolarów za baryłkę.

Dostawy gazu do Grupy Azoty przebiegają bez zakłóceń

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.