fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny pszenicy odbiły w poniedziałek, jednak rzepaku nadal spadają

Ceny pszenicy odbiły w poniedziałek, jednak rzepaku nadal spadają

Poniedziałek przyniósł odbicie cen pszenicy po obu stronach Atlantyku. Na Matif wzrosła także ceny kukurydzy, jednak za spadającymi cenami ropy naftowej, olejów roślinnych i soi spadła także ceny rzepaku.

Cena pszenicy w kontraktach na maj wzrosła wczoraj o 5,25 EUR/t do 267 EUR/t – to pierwszy wzrost po sześciu spadkowych sesjach. Wzrost ma związek z zamykaniem krótkich pozycji przez inwestorów z powodu niskich cen. W Chicago cena wzrosła o 5,5 ct/bu do 684,5 ct/bu (235 EUR/t).

Cały czas na tapecie jest temat przedłużenia umowy zbożowej; Rosjanie chcieliby ją przedłużyć nie o 120 dni jak to było dotychczas, lecz o 60, co będzie sprzyjało spekulacjom. Rosjanie chcą także zniesienia sankcji przeszkadzających im w eksporcie produktów rolnych i nawozów, a które mają wpływ na rozliczenia, logistykę i ubezpieczenia.

Ma Matifie cena kukurydzy skorzystała z rosnących notowań pszenicy. Kukurydza zdrożała wczoraj o 4,5 EUR/t do 262,5 EUR/t. Na CBoT cena kukurydzy spadła, na co miał wpływ m.in. upadek amerykańskich banków, co podważyło zaufanie do sektora i nastroje konsumentów.

Cena rzepaku z wymienionych wcześniej powodów spadła o 7,75 EUR/t do 485,25 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.