fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny pszenicy najniższe od 14 lat. Niskie ceny mogą się utrzymać

Ceny pszenicy najniższe od 14 lat. Niskie ceny mogą się utrzymać

Jak informuje serwis Bloomberg, ceny pszenicy na światowych rynkach, pomimo konfliktu na Ukrainie i blokady na Morzu Czarnym, spadły do poziomu najniższego od 14 lat.

Bloomberg wskazuje na wysokie wolumeny dostaw jako na najważniejszy czynnik spadków cen pszenicy na światowych giełdach. Duży w tym udział wysokich zbiorów w Federacji Rosyjskiej. Najnowszy raport MARS wskazuje na zbiory w tym kraju na poziomie 89,7 mln ton wobec 86,7 mln ton prognozowanych w czerwcu.

– Eksperci są zgodni, że wojna na Ukrainę na pełną skalę pokazała, że ​​obecnie świat ma sposób na dostarczanie zboża potrzebującym w każdych warunkach. Analitycy nie wykluczają, że ceny pszenicy na świecie mogą utrzymać się na nowym niskim poziomie – informuje Bloomberg.

Pomimo wygaśnięcia umowy zbożowej, Ukraińscy radzą sobie całkiem nieźle na Morzu Czarnym; statki transportują zboże przez porty naddunajskie, a także od niedawna zawijają także do portu w Odessie.

Zobacz także:

Umowa zbożowa ma zostać wznowiona już jutro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.