fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny pszenicy, kukurydzy i rzepaku w Niemczech

Ceny pszenicy, kukurydzy i rzepaku w Niemczech

Na rynku krajowym mamy do czynienia z niemal nieustannymi spadkami cen zbóż. Podobnie sytuacja wygląda za naszą zachodnią granicą, jednak mimo wszystko ceny płodów rolnych w Niemczech są sporo wyższe niż w naszym kraju.

Zgodnie z danymi podawanymi przez serwis Kaack, ceny pszenicy paszowej w Niemczech oscylują wokół kwoty 241 euro za tonę (prawie 1100 zł/t), co oznacza spadek o 2 EUR/t w stosunku do cen z piątku. Pszenica konsumpcyjna kosztuje obecnie ok. 254 EUR/t, co daje prawie 1160 zł/t.

Cena rzepaku spadła ostatnio u naszego zachodniego sąsiada i wynosi 438 EUR/t (prawie 2000 zł/t), jednak stawki te nie dotyczą wschodnich regionów kraju, gdzie za rzepak płacą od 422 (prawie 1925 zł/t) do 431 EUR/t (prawie 1965 zł/t) z odbiorem od klienta.

Stawki za kukurydzę wynoszą ok. 253 EUR/t (1154 zł/t).

1 KOMENTARZ

  1. Spadki cen poniżej opłacalności( tzn cena nie pokryje kosztów wytworzenia) . Cała Europa wyrzekła się swojego rolnictwa na rzecz ukrainy,która poprzez zła jakość straciła swoje rynki zbytu. Rosja z powodzeniem zajęła ich miejsce. Dość pomocy Ukrainie!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.