fbpx

Ceny pszenicy, kukurydzy i rzepaku w Niemczech

Na rynku krajowym mamy do czynienia z niemal nieustannymi spadkami cen zbóż. Podobnie sytuacja wygląda za naszą zachodnią granicą, jednak mimo wszystko ceny płodów rolnych w Niemczech są sporo wyższe niż w naszym kraju.

Zgodnie z danymi podawanymi przez serwis Kaack, ceny pszenicy paszowej w Niemczech oscylują wokół kwoty 241 euro za tonę (prawie 1100 zł/t), co oznacza spadek o 2 EUR/t w stosunku do cen z piątku. Pszenica konsumpcyjna kosztuje obecnie ok. 254 EUR/t, co daje prawie 1160 zł/t.

Cena rzepaku spadła ostatnio u naszego zachodniego sąsiada i wynosi 438 EUR/t (prawie 2000 zł/t), jednak stawki te nie dotyczą wschodnich regionów kraju, gdzie za rzepak płacą od 422 (prawie 1925 zł/t) do 431 EUR/t (prawie 1965 zł/t) z odbiorem od klienta.

Stawki za kukurydzę wynoszą ok. 253 EUR/t (1154 zł/t).

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

2 KOMENTARZE

  1. Spadki cen poniżej opłacalności( tzn cena nie pokryje kosztów wytworzenia) .
    Cała Europa wyrzekła się swojego rolnictwa na rzecz ukrainy,która poprzez zła jakość straciła swoje rynki zbytu.
    Rosja z powodzeniem zajęła ich miejsce.
    Dość pomocy Ukrainie!

    • Po pierwsze 73 % uprawianej ziemi na Ukrainie posiadają , obcokrajowcy , Najwięcej Holendrzy , Niemcy Belgowie i Francuzi .
      Cała śmietanka byłych kolonizatorów. Europa więcej płaci za zborze , więc zachodni oligarchowie rekami EU zrobią wszystko aby wyeliminować , w pierwszej kolejności małe gospodarstwa. A ponieważ w Polsce jest najwięcej takich gospodarstw więc ,Polscy rolnicy oberwą jako pierwsi . Pomaganie , lub nie pomaganie Ukrainie nic tu nie zmieni.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.