fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny pszenicy i kukurydzy nadal pod presją negocjacji w sprawie przedłużenia umowy...

Ceny pszenicy i kukurydzy nadal pod presją negocjacji w sprawie przedłużenia umowy zbożowej. Cena pszenicy rośnie

W środę ceny pszenicy po obu stronach Atlantyku kontynuowały wzrosty. Na Matifie nie była to duża podwyżka, bo o 2,75 EUR/t. W rezultacie wczorajsza sesja zakończyła się z ceną 272 EUR/t. 

Cena na CBoT wzrosła o 6 ct/bu do 702,75 ct/bu (244 EUR/t).

– Oczekujące przedłużenie umowy zbożowej pozostaje głównym tematem w raportach i ma odpowiedni wpływ na rozwój cen. Niewielkim impulsem był fakt, że Ukraina nie zgodziła się na propozycję strony rosyjskiej przedłużenia umowy o 60 dni. Jednak według doniesień medialnych umowa zostanie automatycznie przedłużona o 120 dni w weekend, jeśli żadna ze stron nie zgłosi sprzeciwu. Turcja nadal pełni tu rolę mediatora – informuje serwis Kaack.

Rosjanie chcą wykorzystać swoją pozycję negocjacyjną i wywrzeć presję na państwa zachodnie, aby te złagodziły sankcje, ułatwiając rosyjskim eksporterom transport produktów rolnych i nawozów.

Wzrost cen to także zasługa słabnącej wobec dolara europejskiej waluty.

Wczoraj, idąc za pszenicą, wzrosły notowania kukurydzy, jednak o zaledwie 0,75 EUR/t do 265,5 EUR/t. Spadła natomiast cena rzepaku – o 1,25 EUR/t do 481,5 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.