fbpx

Ceny prasowania słomy w sezonie 2022. Jest drożej, ale… Nie aż tak drogo

W związku z tym, że powoli startują tzw. małe żniwa, przyjrzeliśmy się cenom za prasowanie słomy w bieżącym sezonie.

Co oczywiste obecny sezon jest droższy niż ubiegłoroczny pod względem cen za prasowanie słomy z wiadomych wszystkim względów. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że jeśli chodzi o wzrost cen to są one w tym przypadku oczywiście wyższe, ale nie o tyle o ile jeszcze niedawno przewidywano.

Obniżki cen paliw na Orlenie są, ale o rolnikach nikt nie pomyślał

W przypadku prasowania słomy ceny, jeśli chodzi o zwijanie najpopularniejszych balotów o średnicy 1,2 m rozpoczynają się od około 14- 15 zł/sztuka i dotyczy to zwykle pras stałokomorowych. Jeśli natomiast mówimy o prasowaniu bel prasami zmiennokomorowymi to ceny są już wyższe bo mieszczą się w przedziale 18-20 zł/sztuka.

Porównując te ceny do ubiegłorocznych, gdzie za “stałą komorę” płacono zwykle od 12 zł a za “pasówkę” od 15 zł, obecny wzrost jest na poziomie 25-30 proc. Jest to oczywiście spory wzrost, ale z pewnością mniejszy niż 50 – 60 proc., którym straszono przed rozpoczęciem sezonu.

Oczywiście wszystko zależy też od regionu, ponieważ tam gdzie dostępność usług jest mniejsza i  konkurencja jest słaba ceny są wyższe.

Zobacz także:

To będą drogie żniwa. Jak drogie?

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

2 KOMENTARZE

  1. Tak ciekawe z kad mają takie ceny i gdzie u mnie na lubelszczyznie od 20 do 24 zł zależy kto i jaki sprzęt za tekie stawki belowali mi w tamtym roku jak zwykle zakłamać trzeba co naród po za wsią widział że to nie drogo i rząd na to ma wplyw

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.