fbpx

Ceny paliw 25.01.2021: taniej w hurcie, coraz drożej na stacjach

Średnia cena zarówno benzyny jak i oleju napędowego na stacjach 24 marca wynosiła 5,19 zł/l, co oznacza wzrost cen obydwu paliw o 6 gr/l w porównaniu do notowań z poprzedniego tygodnia. Jak podaje e-WGT, ceny paliw wzrosły od początku roku już o 65-70 gr/l.

Inaczej sytuacja przedstawia się hurcie, gdzie ceny benzyny 95-oktanowej oraz oleju napędowego spadły w porównaniu do zeszłego tygodnia o 9-10 gr/l. Ta paradoksalna sytuacja tłumaczona jest odbudowywaniem przez stacje marż, jeszcze dwa tygodnie temu ujemnych.

Samasz loteria - baner

Na co możemy liczyć w najbliższym czasie? Raczej na zniżki, jednak ich powód zdecydowanie nie napawa optymizmem, spowodowane są bowiem trzecią falą pandemii, która hamuje gospodarkę i ogranicza transport lotniczy.

W wyniku spowodowanych tą sytuacją przecen cena ropy Brent spadła przez ostatnie dwa tygodnie o ok. 10 proc. do 62 dolarów (stan na 25.03.2021).

Średnie ceny paliw 25.03.2021:

Pb98: 5,51 zł/l,
Pb95: 5,19 zł/l,

ON: 5,19 zł/l,
LPG: 2,59 zł/l.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.