fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówCeny nawozów w Krajowej Grupie Spożywczej poszły w górę

Ceny nawozów w Krajowej Grupie Spożywczej poszły w górę

Wraz z ubiegłotygodniową korektą w górę cen nawozów opublikowaną przez Agrochem Puławy, zdrożały także nawozy dystrybuowane przez Krajową Grupę Spożywczą. 

Wzrost cen w KGS podobnie jak w nowym cenniku Agrochemu Puławy nie jest znaczny, niemniej jednak ceny poszły w górę i są nieznacznie niższe niż u innych dealerów Grupy Azoty.

Na chwilę obecną saletra amonowa Pulan 34,4 proc. N kosztuje 3615 zł/t (wcześniej 3560 zł/t) a cena RSM-u 32 proc. to w KGS 3340 zł/t (wobec 3290 zł/t). Saletrzak 27 Standard Plus kosztuje 3420 zł/t (wcześniej 3290 zł/t). W przypadku nawozu Holist PK15-30 mówimy o cenie 3680 zł/t a Polifoska 6 kosztuje 4425 zł/t.

Jak więc widać ceny te są tylko minimalnie niższe niż w cenniku Agrochemu, ale jak zapewniają przedstawiciele KGS, nawozy są już bardziej dostępne niż jeszcze 2 tyg. temu, kiedy to kierowane były głównie do plantatorów buraka cukrowego (większość punktów sprzedaży zlokalizowana jest przy cukrowniach).

Problemem pozostaje jednak cały czas stosunkowo mała ilość punktów dystrybucji KGS i na chwilę obecną nie słychać aby miało ich przybyć, stąd też dla sporej części rolników zakupienie nawozów od KGS jest problemem ze względu na odległość do autoryzowanego punktu sprzedaży Krajowej Grupy Spożywczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.