Ceny nawozów nadal gwałtownie rosną. Najbardziej drożeje mocznik

fot. K. Drozd

Nadal złe wieści płyną z amerykańskiego rynku nawozów. Jak podaje portal Progressive Farmer, ceny detaliczne podstawowych nawozów w trzecim tygodniu listopada nadal rosły i są znacznie wyższe niż przed miesiącem.

Najmocniej rosła cena 32-procentowego RSM-u, która na trzeci tydzień listopada wyniosła średnio 631 USD/t, osiągając tym samym historyczny rekord. Z kolei 28-procentowy RSM kosztował 571 USD/t, a więc zanotowano w tym przypadku wzrost o 27 proc.

Z kolei polifosforan amonu 10-34-0 kosztował o 12 proc. więcej niż pod koniec trzeciego tygodnia października. Obecnie za ten nawóz trzeba zapłacić 739 USD/t.

Cena soli potasowej wzrosła do 769 USD/t, a więc o 8 proc. Cena fosforanu monoamonowego (MAP) wzrosła o 6 proc., do 911 USD/t, zaś fosforanu amonu (DAP) osiągnęła 825 USD/t.

A jak wyglądają za oceanem wzrosty cen nawozów w ujęciu rocznym? Polifosforan amonu 10-34-0 jest teraz o 62 proc. droższy, cena fosforanu amonu jest wyższy o 81 proc., fosforan monoamonowy jest droższy o 86 proc., sól potasowa jest o 129 proc. droższy, mocznik jest droższy o 140 proc., RSM 32 o 161 proc., a RSM 28 jest droższy o 176 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności