Ceny mokrej kukurydzy nie schodzą poniżej 600 zł/t

fot. M. Ośko

Dobra pogoda sprzyja zbiorom kukurydzy na ziarno. Obecnie trwają już one na dobre na południu Polski. W pozostałych regionach są natomiast nieco mniej zaawansowane.

Dość satysfakcjonująca jest w tym roku cena kukurydzy. Podmioty skupowe za mokre ziarno płacą od 600 do nawet 670 zł/t. Nie ma także problemów ze zbytem zebranego ziarna, bowiem rolnicy niechętnie sprzedają pozostałe zboża w oczekiwaniu na wyższe ceny, więc skupujący koncentrują się właśnie na skupie mokrej kukurydzy.

Przyzwoite ceny mokrego ziarna w połączeniu z dobrymi zbiorami w większości regionów kraju (plony oscylują zazwyczaj w granicach 10 – 15 t/ha, a zbiory w skali kraju mają być w tym roku rekordowe) budzą pewien optymizm, jednak rolnicy wskazują na niepewność w związku z kosztami produkcji w kolejnym sezonie, bo jeżeli ceny przede wszystkim nawozów, ale także środków ochrony roślin czy oleju napędowego utrzymają się na dotychczasowym poziomie, przedział 600 – 670 zł/t mokrej kukurydzy nie będzie już wyglądał tak dobrze…

1 KOMENTARZ

  1. Przy tych cenach nawozow nawet po obnizce o30% cena mokrej kukurydzy to żenada Min. 800zl Ja susze wszystko z 50ha I na magazyn Chiny kupia wszystko jak leci Sadze ze spokojnie kuku sucha bedzie po 1200 Wstrzemiezliwosci drodzy rolnicy Nie dajmy sie rolowac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności