fbpx

Ceny mokrej kukurydzy nie schodzą poniżej 600 zł/t

Dobra pogoda sprzyja zbiorom kukurydzy na ziarno. Obecnie trwają już one na dobre na południu Polski. W pozostałych regionach są natomiast nieco mniej zaawansowane.

Dość satysfakcjonująca jest w tym roku cena kukurydzy. Podmioty skupowe za mokre ziarno płacą od 600 do nawet 670 zł/t. Nie ma także problemów ze zbytem zebranego ziarna, bowiem rolnicy niechętnie sprzedają pozostałe zboża w oczekiwaniu na wyższe ceny, więc skupujący koncentrują się właśnie na skupie mokrej kukurydzy.

Przyzwoite ceny mokrego ziarna w połączeniu z dobrymi zbiorami w większości regionów kraju (plony oscylują zazwyczaj w granicach 10 – 15 t/ha, a zbiory w skali kraju mają być w tym roku rekordowe) budzą pewien optymizm, jednak rolnicy wskazują na niepewność w związku z kosztami produkcji w kolejnym sezonie, bo jeżeli ceny przede wszystkim nawozów, ale także środków ochrony roślin czy oleju napędowego utrzymają się na dotychczasowym poziomie, przedział 600 – 670 zł/t mokrej kukurydzy nie będzie już wyglądał tak dobrze…

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

 1. Przy tych cenach nawozow nawet po obnizce o30% cena mokrej kukurydzy to żenada
  Min. 800zl
  Ja susze wszystko z 50ha
  I na magazyn
  Chiny kupia wszystko jak leci
  Sadze ze spokojnie kuku sucha bedzie po 1200
  Wstrzemiezliwosci drodzy rolnicy
  Nie dajmy sie rolowac

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.