Ceny malin w skupie do przetwórstwa w kraju

Zgodnie z danymi monitoringu cen Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, cena malin przemysłowych na początku tegorocznego sezonu skupu (23 – 24 czerwiec) wynosiła
5,68zł/kg i była o 23% wyższa niż w analogicznym okresie w sezonie poprzednim.

Utrzymał się zatem poziom cenowy malin z końcówki sezonu poprzedniego. Ceny różniły się w zależności od klasy jakości malin. Za klasę ekstra płacono 6,00zł/kg, natomiast za maliny klasy II 5,40 zł/kg.

Wysoki poziom cen uwarunkowany jest sytuacją na rynku światowym. Tegoroczne zbiory malin w Serbii po raz kolejny będą niskie. Według Foodnews wynieść mogą ok 60 tys. ton wobec ponad 80 tys. możliwych do wyprodukowania w tym kraju. Ponadto w sezon 2014/2015 przetwórnie weszły z niewielkimi zapasami mrożonych malin. Przy niskiej podaży przetworów malinowych i wysokich cenach mrożonek na rynku europejskim ceny malin w skupie mogą utrzymywać się na wysokim poziomie w całym sezonie skupowym (2014 rok).
 
(Źródło: BGŻ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności