fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny europejskiej pszenicy znów łamią się pod naporem rosyjskiej konkurencji. Pszenica najtańsza...

Ceny europejskiej pszenicy znów łamią się pod naporem rosyjskiej konkurencji. Pszenica najtańsza od miesiąca

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy wciąż magazynują zboża. Wczoraj cena pszenicy na paryskim Matifie znów spadła, tym razem o 6 euro za tonę do 281 EUR/t. To najniższa cena od miesiąca.

Przyczyną środowego spadku była rosyjska oferta na dostawę pszenicy do Egiptu opiewająca na 299 EUR/t z frachtem i ubezpieczeniem. Ponadto Ukraina zaproponował przedłużenie umowy zbożowej, jednak nie na 120 dni jak dotychczas, ale na rok. Spadki również za oceanem. Na taki stan rzeczy w Chicago wpłynęły m.in. sprzyjające dla upraw prognozy pogody.

Za pszenicą podążała wczoraj kukurydza, której cena spadłą o 1,75 EUR/t do 291,75 EUR/t, jednak późniejsze kontrakty spadły nawet o 5 EUR/t. Notowania kukurydzy spadły również za oceanem.

Cena rzepaku spadła w środę o 2,75 EUR/t do 558 EUR/t. Pomimo tego, w przeciwieństwie do pszenicy, utrzymuje się tutaj miesięczny trend wzrostowy; 23 stycznia rzepak kosztował 525,75 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.