fbpx
Strona głównaPolecamyCeny drobiu nadal niskie

Ceny drobiu nadal niskie

Nadal nie mamy dobrych wiadomości dla producentów drobiu. Wprawdzie pieniądze oferowane na skupach za dostarczone kurczaki nie są już poniżej kosztów produkcji, ale ceny wciąż balansują na granicy opłacalności. Ile kosztuje mięso drobiowe?

– W  dniach 3–9.08.2020 r. krajowe zakłady drobiarskie skupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 3,23 zł/kg, o 2 gr/kg taniej niż w poprzednim notowaniu i o 1% taniej niż przed miesiącem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 4,29 zł/kg, o około 1% niższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. Kurczęta były o 8% tańsze niż przed rokiem, a żywiec indyczy o 25% tańszy – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W podobny sposób kształtują się ceny zbytu mięsa drobiowego. W pierwszym tygodniu sierpnia 2020 r. tuszki kurcząt patroszonych z szyjami zbywano średnio po 4,40 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz odpowiednio o 19% i 20% taniej niż przed miesiącem i rokiem. Za tuszki indyków patroszonych zakłady drobiarskie uzyskiwały przeciętnie 8,25 zł/kg, o 4 gr/kg mniej niż tydzień wcześniej i o 2 gr/kg mniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku indyki potaniały o 8%.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.