Centralne Targi Rolnicze 2017

W dniach 30 listopada – 2 grudnia w  Nadarzynie na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo odbędzie się II edycja Centralnych Targów Rolniczych.

Łącznie na targach  zaprezentuje się ponad 300 wystawców w następujących sekcjach tematycznych: Salon Techniki Rolniczej, Strefa Środków do Produkcji Rolnej,  Salon Dobrej Żywności, Sekcja Innowacji dla Rolnictwa oraz Salon Usług Specjalistycznych i Wsparcia dla Branży Agro.

Dużą część wystawy zajmą Targi Dobrej Żywności, w ramach których wiodący producenci będą się chwalić swoimi wyrobami z sektorów: mleczarskiego, owocowo-warzywnego, mięsnego oraz pozostałych produktów spożywczych.

W halach targowych zostaną ponadto zorganizowane specjalistyczne salony: techniki rolniczej, środków do produkcji rolnej, usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO oraz innowacji dla branży spożywczej. Z kolei w specjalnej strefie Kół Gospodyń Wiejskich będzie można podziwiać rękodzieło i degustować smakołyki, przygotowane przez koła ze wszystkich regionów Polski.

Tegoroczne Centralne Targi Rolnicze to też seria spotkań branżowych. W ciągu trzech dni w warszawskim Nadarzynie odbędą się np. IV Forum Sektora Wołowiny, Europejska Konferencja Producentów Owoców i Warzyw czy Forum Branży Drobiarskiej. Tematyka współpracy międzynarodowej będzie również z pewnością poruszana w trakcie Europejskiego Forum Młodych Rolników oraz Polsko-Ukraińskiego Forum Branży Rolno-Spożywczej. Dodatkowo, w trakcie targów zostanie rozstrzygnięta II edycja konkursu „Złoty Żuraw”, do którego zgłaszane są polskie produkty z sektora maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nawozów, środków ochrony roślin, pasz i nasion, żywności i innych produktów oraz usług związanych z działalnością rolniczą.

Źródło: Ptak Warsaw Expo