fbpx
Strona głównaWiadomościCentralne Laboratorium GIORiN z akredytacją

Centralne Laboratorium GIORiN z akredytacją

Centralne Laboratorium Głównego Inspektoratu Roślin i Nasiennictwa jest jednym z pierwszych laboratoriów badawczych w kraju legitymujących się certyfikatem akredytacji potwierdzającym spełnienie wymagań nowego wydania normy PN-EN ISO-IEC 17025:2018-02. Podstawą przyznania certyfikatu były pozytywne wyniki oceny w nadzorze przeprowadzonej w czerwcu br. przez zespół Polskiego Centrum Akredytacji.

Wyniki przeprowadzonej oceny PCA potwierdziły prawidłowość wdrożenia znowelizowanej normy akredytacyjnej w naszym laboratorium oraz kompetencje w zakresie posiadanej akredytacji i w obszarze badań wnioskowanych do rozszerzenia i uaktualnienia jej zakresu.Akredytacja stanowi podstawę budowania i umacniania zaufania do wyników badań przekazywanych klientom laboratoriuminformuje GIORiN.

W ocenie Andrzeja Chodkowskiego – Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzeja dostosowanie systemu zarządzania laboratorium do wymagań nowego wydania normy w relatywnie krótkim czasie było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu całego zespołu.

Opracował: Samuel Skrzysz
Źródło: PIORiN

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.