Cena żywca wieprzowego spadła i na podwyżki nie ma co liczyć

Trzecia fala koronawirusa i związane z nią obostrzenia mają decydujący wpływ na obecną sytuację na rynku wieprzowiny w kraju. Jeżeli liczyliśmy na wzrost cen związany ze świętami, to się przeliczyliśmy. Magazyny zakładów mięsnych są pełne, a sieci handlowe są ostrożne jeśli chodzi o zamówienia.

Średnie ceny żywca w Polsce spadły o ok. 10 gr/kg, czyli 5 zł/kg i 6,65 zł/kg w klasie E. Specjaliści z KZP-PTCH wskazują, że trudno liczyć na wzrosty cen przed zakończeniem trzeciej fali pandemii Covid-19.

A jak sytuacja wygląda w Europie? Największym beneficjentem sytuacji związanej z “odradzaniem się” ASF w Chinach jest Hiszpania, gdzie ceny w ostatnim tygodniu wzrosły o 7 centów do 1,86 euro/kg na wbc, i jest to jedyny rynek, gdzie odnotowano wzrost. Na ogół sytuacja się stabilizuje; na kluczowym rynku niemieckim cena nie zmieniła się i 24 marca wyniosła 1,5 euro/kg na wbc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności