fbpx

Cena żywca wieprzowego spada. Powodem obostrzenia związane z pandemią

Obostrzenia związane z pandemią Covid-19 znalazły odzwierciedlenie w przedświątecznym popycie na wieprzowinę, a tym samym w zamówieniach sieci handlowych. Średnia cena surowca spadła trochę poniżej 5 zł/kg, zaś cena w klasie E wyniosłą 6,60 zł/kg.

Spadki cen dotknęły również rynek belgijski. Bez zmian natomiast, już trzeci tydzień z rzędu, utrzymuje się cena w Niemczech (1,50 €/kg, wbc), a podobna sytuacja stabilizacji utrzymuje się w wielu krajach Europy.

Samasz loteria - baner

Wyjątek stanowią Francja (+1₵ t/t) i przede wszystkim Hiszpania; jak podaje KZP-PTCH, tam cena wzrosła w ciągu tygodnia o 6 centów i wynosi obecnie 1,92 €/kg (wbc). Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że to właśnie Hiszpania, ze względu na brak ognisk ASF, przejęła eksport wieprzowiny do krajów trzecich, w tym przede wszystkim do Chin.

Jeśli chodzi o ceny w kraju, nie spełnił się optymistyczny scenariusz na święta. Z pewnością kontynuacja obostrzeń związanych z Covid-19 w dalszym ciągu nie będzie sprzyjał wzrostom cen żywca wieprzowego.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.