fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCena pszenicy w poniedziałek 19.09.2022 mocno w dół. Tanieją też kukurydza i...

Cena pszenicy w poniedziałek 19.09.2022 mocno w dół. Tanieją też kukurydza i rzepak

Poniedziałek 19.09.2022 upłynął pod znakiem przecen na rynkach surowcowych. Liderem spadków była pszenica, ale taniały również kukurydza i rzepak. Ten ostatni kontynuuje wyjątkowo złą passę.

Cena pszenicy spadła dzisiaj na paryskim Matifie aż o 2,4 proc. w kontraktach na grudzień, co ostatecznie dało cenę 325,75 euro za tonę. Taniały również kontrakty marcowe o 2,17 proc. do 326,25 EUR/t.

Nieco mniej staniała kukurydza. W kontraktach na listopad o 1,37 proc. do 323,5 euro za tonę. Cena rzepaku spadła o 1 proc. do 571,5 euro za tonę. Spadek cen rzepaku analityce tłumaczą m.in. spadkiem cen ropy naftowej oraz wysoką podażą zarówno za oceanem jak i w Europie. Przypomnijmy, że zeszły tydzień był dla cen rzepaku wyjątkowo bolesny; na paryskim Matifie spadła ona aż o ponad 20 euro za tonę t/t.

Zobacz także:

Pszenica we wtorek mocno w górę. Powodem obawy o dostawy z Rosji i Ukrainy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.