fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCena pszenicy na Matifie poniżej 330 EUR/t. W Polsce jest już poniżej...

Cena pszenicy na Matifie poniżej 330 EUR/t. W Polsce jest już poniżej 1 tys. zł/t

W środę spadki cen pszenicy na światowych giełdach były kontynuowane. Zarówno za oceanem jak i na paryskim Matifie jej cena spadła o niecałe 2 proc. Tymczasem w kraju rolnicy szczególnie z południowo-wschodniej jego części są zdruzgotani sytuacją na lokalnym rynku.

Już wcześniej rolnicy z woj. Podkarpackiego i Lubelskiego informowali o wzmożonym ruchu ukraińskich ciężarówek w okolicach skupów zbóż. Potwierdzone są już informacje o cenach lokalnie sięgających zaledwie 970 zł/t brutto, a pojawiają się głosy o jeszcze niższych stawkach (o ile są chętni na zakup, bo w wielu miejscach magazyny są już przepełnione…). Przy obecnych kosztach produkcji takie przeceny uderzą w rolników, potencjalnie najbardziej w tych, którzy nie dysponują zapleczem magazynowym.

Na Matifie cena pszenicy spadła o 1,88 proc. do 325,5 EUR/t. O ile cena kukurydzy ze starych zbiorów niemal nie uległa zmianie, to spadła cena kukurydzy z nowych zbiorów o 1,17 proc. do 275 EUR/t. Umocniły się nieco notowania rzepaku, którego cena wzrosła o 2,98 proc. do 683 EUR/t.

Zobacz także: 

Jazda z hederem na drogach publicznych: przepisy przepisami, a życie życiem. Rolnicy przeciwko nowemu taryfikatorowi

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.