fbpx

Cena pszenicy na Matif stabilizuje się na poziomie ok. 400 EUR/t

Wczoraj na paryskim Matifie doszło do niewielkiej przeceny pszenicy. Taniała też kukurydza, ale minimalnie zyskiwał rzepak.

Wyceny kontraktów majowych w przypadku pszenicy spadły o nieco powyżej 2 proc. do 398 EUR/t. Mniej straciły kontrakty na nowe zbiory, bo zaledwie 0,75 proc., co dało cenę 394,5 EUR/t. Kukurydza z nowych zbiorów potaniała o 2 EUR/t i skończyła sesję z ceną 342,5 EUR/t. Stare zbiory są wyceniane na 358,25 EUR/t. Zdrożał nieco rzepak, do 846,5 EUR/t.

Samasz loteria - baner

– Unijne zboża potaniały lekko w poniedziałek, ale skala spadku była dużo mniejsza niż za Atlantykiem. Większa przecena terminu majowego pszenicy wynika z przypadającego na dzisiaj zakończenia obrotu tą serią. W Paryżu kontrakt na rzepak odbił w górę naśladując zachowanie kanadyjskiej canoli i oleju palmowego. O ile zagrożenie suszą we Francji rośnie, to w USA warunki pogodowe poprawiają się i powinny pozwolić na przyspieszenie tempa wiosennych zasiewów. Na razie zaawansowanie w zasiewach dwóch głównych upraw (kukurydza i soja) stanowi ok. połowy średniej dla tego terminu – informuje e-WGT.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.