fbpx

Cena oleju napędowego przekroczyła 5 zł/l, a prognozy cen paliw nie napawają optymizmem

Powrót do cen paliw sprzed pandemii stał się faktem, a tendencja wzrostowa na rynku zostanie utrzymana. Drożeje nie tylko olej napędowy, ale także benzyna i LPG. Jeżeli nie zrobiliśmy zapasów paliwa na wiosenne prace polowe, to raczej na lepszą sytuację w najbliższym czasie nie mamy co liczyć…

Jeśli chodzi o paliwa podstawowe, za olej napędowy zapłacimy średnio 4,92, zaś za benzynę 4,94 zł/l (chociaż na wielu stacjach ceny przekraczają już 5 zł/l). Za auto-gaz przyjdzie zapłacić nam średnio 2,45 zł/l.

Samasz loteria - baner

Skąd wzrosty cen na stacjach paliw? Według specjalistów serwisu e-petrol.pl wynikają one przede wszystkim z faktu, że na spotkaniu przedstawicieli państw zrzeszonych w OPEC+ utrzymano na kwiecień dotychczasowe limity wydobycia, przede wszystkim ze względu na słaby popyt z powodu pandemii. Ograniczenia utrzymała także Arabia Saudyjska.

Na domiar złego, po ataku na największy terminal naftowy na świecie znajdujący się w Arabii Saudyjskiej, cena za baryłkę ropy brent osiągnęła dzisiaj 71 dolarów.

Prognoza cen paliw na bieżący tydzień to 4,91-5,03 dla oleju napędowego, 4,94-5,06 dla benzyny i 2,45-2,51 dla LPG.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.