fbpx
Strona głównaWiadomościCEJA ma nowego szefa

CEJA ma nowego szefa

Europejska Rada Młodych Rolników (CEJA) ma nowego prezydenta. Został nim Joris Baecke, rolnik prowadzący wraz z rodzicami gospodarstwo w południowo-zachodniej części Holandii. Nowe władze organizacji wybierano podczas walnego zebrania, które odbyło się ostatniego dnia marca. N

Do Brukseli, na uroczyste obrady połączone z wyborami nowych władz CEJA, przybyło około 80 młodych rolników z całej Europy. Wśród nich byli także delegaci z polskiego Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników (ZZ CNMR).

Po porannej sesji poświęconej rewizji wewnętrznej ustawowych i finansowych dokumentów, jak również prezentacji partnera CEJA – Komitetu Młodych Rolników IFAP, całe popołudnie poświęcone było na wybory nowej prezydencji CEJA.
Po krótkiej prezentacji, na Prezydenta CEJA wybrany został przez aklamację Joris Baecke – przedstawiciel holenderskiej organizacji młodych rolników (NAJK). Znacznie dramatyczniejsza rywalizacja miała miejsce w wyborach wiceprezydentów CEJA. Spośród siedmiu kandydatów, na wiceprezydentów CEJA zostali wybrani: Rok Sedminek (Słowenia – ZSPM), popierany między innymi przez grupę krajów środkowoeuropejskich, który zdobył 93 głosy, Donato Fanelli (Włochy – Coldiretti) – 82 głosy, Ingrid Pettersson (Szwecja – LRF) – 74 głosy, Julien Valentin (Francja – Jeunes Agriculteurs) – 73 głosy.

Na podst. materiałów ZZ CNMR opr. MS/Wrp.pl
foto: Polska delegacja podczas głosowania.

Informacja dodatkowa:
CEJA składa się z 26 krajowych organizacji z UE-27 i 1 członka obserwatora, reprezentujących łącznie około milion młodych rolników w Europie. Reprezentuje interesy polityczne swoich członków na arenie Europejskiej. N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.