fbpx

Case IH i Steyr zaprezentowały się na Agritechnice

Koncern CNH Industrial, który w swoim portfolio posiada marki Case IH, oraz Steyr również zaprezentował swoje nowości podczas targów Agritechnica 2015.

Case IH pełen innowacji
– Agritechnica, jako największe na świecie targi światowe innowacyjnej techniki rolniczej, ma dla nas szczególnie duże znaczenie. Tym bardziej cieszymy się, że również w roku 2015 możemy na nich zaprezentować przekonujące nowe rozwiązania, takie jak seria Optum CVX, jak również przełomowe udoskonalenia i innowacje w sprawdzonych modelach. To, że w tym roku oprócz serii Quadtrac na życzenie wyposażamy w napęd pasowy również modele Magnum Rowtrac i maszyny należące do serii 140 i 240, stanowi jasny znak, że marka Case IH jako "Leader of the Track" odgrywa wiodącą rolę również jeżeli chodzi o ochronę gleby – oświadczył Andreas Klauser, brand president Case IH.
 
Podczas wystawy w Hanowerze, marka Case IH zaprezentowała zarówno całkowicie nową serię kombajnów Axial-Flow 140 i 240  jak i udoskonalone ciągniki Quadtrac z czterema niezależnymi napędami pasowymi, które zarówno skutecznie chronią glebę, jak i charakteryzują się zwiększoną wydajnością.
 
Case IH przedstawił również duże prasy do formowania bel z serii LB, w których możliwe jest formowanie bel z optymalną prędkością dzięki ISOBUS III.
 
Systemy AFS (Advanced Farming Systems) marki Case IH pozwalają na planowanie i prowadzenie rejestrów polowych dla gospodarstwa poprzez mapowanie plonów, tworzenie map aplikacji, powtarzalne prowadzenie rzędowe z dokładnością do 2,5 cm, rząd po rzędzie, rok po roku oraz różnorakie możliwości systemu AFS Connect Telematic. Do zaprezentowanych z okazji targów Agritechnica nowości zalicza się nowy monitor AFS Pro 700 , który w połączeniu z nowym uniwersalnym silnikiem wspomagania układu kierowniczego ElectriSteer może być wykorzystywany do modernizacji modeli pochodzących ze wcześniejszych lat. 
 
Podczas targów Agritechnica odwiedzający mieli również okazje zapoznać się z najnowszym ciągnikiem Optum CVX. Począwszy od września z taśmy austriackiego zakładu w St. Valentin zjeżdżają pierwsze ciągniki należące do produkcji seryjnej. Oferują one moc znamionową od 270 do 300 KM, wyposażone są seryjnie w tylny wał odbioru mocy obsługujący cztery prędkości i opcjonalnie w przedni wał odbioru mocy obsługujący dwie prędkości, jak również w w nową, czterobiegową przekładnię bezstopniową oraz imponującą siłę pociągową. 
 
Steyr z debiutantem
Na tegorocznych targach Agritechnica marka Steyr, jak podkreślają jej przedstawiciele, zaprezentowała się z najmocniejszą i ofertą w całej swojej historii. – Czerwono-białe ciągniki Steyr do prac rolnych zasłużenie cieszą się opinią doskonałej marki. Doskonale sprawdzają się również, jeżeli chodzi o zastosowania w leśnictwie i gospodarce komunalnej. Rozwój tej niegdyś czysto austriackiej, tradycyjnej marki, dzisiaj postrzeganej jako międzynarodowa, czołowa europejska marka, wyraźnie dowodzi, że nasze maszyny i produkty trafiają w oczekiwania klientów. Dlatego bardzo nas cieszy, że w tym roku uda nam się dodatkowo poszerzyć naszą gamę modeli o ciągnik Terrus CVT: to innowacyjny ciągnik opracowany i zrealizowany po starannym wsłuchaniu się w życzenia naszych klientów w Europie – oświadczył Andreas Klauser, prezes firmy Steyr. 
 
Terrus CVT miał być w równym stopniu kompaktowy, wszechstronny i o dużej mocy. Nowa seria licząca sobie dwa modele o mocy znamionowej 270 i 300 KM wyposażona jest w silniki NEF o poj. 6,7 l wyprodukowane przez firmę FPT Industrial i oparte na opatentowanej technologii oczyszczania spalin Hi-eSCR. Seria charakteryzuje się zwrotnością, wszechstronnością i dużą mocą w połączeniu z niewielkim zużyciem paliwa, ponadto bez konieczności montowania dodatkowych elementów, takich jak filtr cząstek stałych i układ recyrkulacji spalin –  spełnia wymogi norm emisji (etap IV). 
 
– Ale nie tylko sama moc stanowi o tym, że praca z ciągnikiem Steyr CVT jest prawdziwą przyjemnością. Ciągniki te, dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa, charakteryzują się wyjątkowo wydajną i "czystą" pracą. Oferują one naszym klientom optymalne połączenie wysokiej mocy i niskich kosztów eksploatacyjnych. I nie zapominajmy o jeszcze jednej istotnej zalecie: Zarówno właściciel, jak i kierowca doskonale wiedzą, że w przypadku tych i innych modeli Steyr cieszyć się mogą długimi odstępami pomiędzy przeglądami serwisowymi, sięgającymi 600 godzin roboczych – podkreśla kierownik ds. marketingu produktów Dan Stuart. 
 
Znana już z serii Multi dźwignia Multicontroller, oparta na sprawdzonym rozwiązaniu konstrukcyjnym i optymalnym rozmieszczeniu elementów sterowniczych, teraz została wprowadzona również w ciągnikach Steyr Kompakt o mocy od 75 do 115 KM. 
 
Na targach Agritechnica 2015 Steyr zaprezentował również dla serii Kompakt uszytą na miarę "odzież ochronną" do zastosowań w leśnictwie. Zastosowano w nim ramę opartą na konstrukcji 4-kolumnowej, która sprawdziła się już w modelach Steyr Multi. Wyposażenie ochronne przeznaczone do prac leśnych można zamówić w fabryce, a dzięki konstrukcji dostosowanej do indywidualnych wymagań zapewnia ono maksymalne bezpieczeństwo osób i maszyny. Masywna płyta dolna w wersji podstawowej chroni silnik, przekładnię, oś tylną i zbiornik paliwa. Drugi moduł obejmuje boczne płyty, które skutecznie osłaniają silnik oraz narzędzia napędzane hydraulicznie podczas prac w lesie również po bokach. Maksymalne bezpieczeństwo kierowcy i skuteczną ochronę kabiny gwarantuje natomiast trzeci moduł, czyli rama do prac leśnych oparta na modelu czterokolumnowym ze wzmocnionymi punktami podnoszenia.
 
Podczas targów Agritechnica 2015 zadebiutował również model Steyr CVT T4B z nową strukturą dostosowaną do prac komunalnych. 
 
Renata Struzik, źródło: CNH Industrial
 
McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.