fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCase IH Demo Tour 2016

Case IH Demo Tour 2016

Tradycyjnie już, na początku kwietnia firmy Case IH i Steyr zorganizowały serię profesjonalnych pokazów polowych. W tym roku prezentacje poświęcone były nowym modelom w portfolio producentów – Optum CVX oraz Terrus CVT.

Case IH Demo Tour jest cykliczną imprezą, podczas której przedstawiane są oferty ciągników rolniczych marki Case IH i Steyr. W tym roku odbyło się 15 pokazów polowych w całej Polsce, na których rolnicy mieli możliwość przetestowania maszyn w warunkach polowych. Organizatorzy wydarzenia skupili swoją uwagę na nowościach, takich jak Optum CVX, Terrus CVT oraz Magnum Rowtrac z napędem gąsienicowym na tylnej osi.
Dostępność niemal wszystkich modeli była świetną okazją do sprawdzenia całej gamy produktowej, począwszy od sadowniczych ciągników Quantum, a kończąc na serii Quadtrac z napędem gąsienicowym. Wszyscy uczestnicy pokazów demonstracyjnych mieli możliwość indywidualnej jazdy każdym z prezentowanych ciągników. Doświadczony zespół ekspertów udzielał odpowiedzi na pytania zadane przez przybyłych gości. Ponadto, wywiązały się wielogodzinne dyskusje na temat rozwiązań oferowanych przez Case IH i Steyr.
W celu pokazania całego potencjału ciągników, prezentowane one były wraz z maszynami współpracującymi. Należały do nich głównie maszyny uprawowe, siewniki oraz rozrzutniki obornika. Takie połączenie pozwoliło na sprawdzenie maszyn podczas pracy. Skoncentrowano się również na ich parametrach eksploatacyjnych i właściwościach trakcyjnych. Eksperci z Case IH i Steyr doradzali, w jaki sposób należy dociążać przednią oś ciągnika oraz jakie ciśnienie najkorzystniej wpływa na właściwości jezdne i minimalny poślizg.
Jedną z atrakcji pokazów Demo Tour było badanie mocy silnika przy użyciu dynamometru. Test przeprowadzony na żywo i prezentowany na scenie, wywołał ogromne zainteresowanie gości. Uczestnicy imprezy mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda profesjonalny pomiar mocy, wykonywany przez zespół serwisowy Case IH. Wyniki testów pokazały, iż moc ciągnika ani razu nie spadła poniżej wyznaczonej normy.
Nowa seria Optum CVX
Pokazy polowe były doskonałą sposobnością do przybliżenia nowości produktowych. Jedną z nich był ciągnik Optum CVX od Case IH. W skład nowej serii wchodzą dwa modele o mocy znamionowej 271 oraz 300 KM. Maszyny o kompaktowej budowie wypełniają lukę pomiędzy seriami Puma i Magnum. W ciągnikach wykorzystano nowoczesną technologię oczyszczania spalin Hi−eSCR, spełniającą normy emisji spalin Stage IV.
Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie miski olejowej. Jej całkowicie nowa konstrukcja została stworzona z myślą o przenoszeniu części obciążeń, co skutecznie obniża poziom naprężeń, działających na blok silnika. Nowy Optum CVX dostępny jest z czterozakresową przekładnią bezstopniową CVX, pozwalającą na jazdę z prędkością od 30 m/h do nawet 50 km/h. Wspomniana seria została udoskonalona poprzez wyposażenie maszyn w hamulec wydechowy. Jego konstrukcja umożliwia zmniejszenie prędkości jazdy, bez konieczności hamowania kołami. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas poruszania się w terenie górskim, gdzie koniecznością  jest częste spowolnienie pojazdu.
Po raz pierwszy na polskich polach
Kolejnym bardzo ważnym punktem w tegorocznej edycji Demo Tour był pokaz nowej serii ciągników Steyr − Terrus CVT. Odwiedzający mieli możliwość po raz pierwszy usiąść za sterami tej nowoczesnej maszyny, która swoją premierę miała w ubiegłym roku podczas targów w Hanowerze. Austriacki producent powiększył portfolio swoich ciągników o nową serię, złożoną z najsilniejszych jak dotąd ciągników, dostępnych w ofercie marki Steyr. Nowy Terrus CVT składa się z dwóch modeli o mocy znamionowej odpowiednio 271 oraz 300 KM. Ciągniki wyposażono w silniki FTP o pojemności wynoszącej 6,7 l. Niezwykle istotnym elementem, wyróżniającym się na tle innych maszyn Steyr, są zawory wykonane z odmiennego materiału. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie podwyższonego ciśnienia sprężania, a co się z tym wiąże − zwiększenie mocy. Seria Terrus dostępna jest wyłącznie z przekładnią bezstopniową CVT. Pozwala ona na poruszanie się z prędkością od 30 m/h do nawet 50 km/h. Natomiast na biegu wstecznym maksymalna prędkość jazdy wynosi 27 km/h. Nowe modele marki Steyr można doposażyć w system monitorujący ciśnienie w oponach oraz układ ABS.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.