Cargill przejął biznes paszowy Dossche w Polsce

Cargill wykupił biznes paszowy firmy Dossche w Polsce – cztery zakłady produkcyjne (w Kaliszu, Sandomierzu, Rychlikach i Makowie) należą teraz do Cargill, który przy okazji „wzbogacił się” o ponad 200 nowych, utalentowanych, doświadczonych pracowników.

Już w połowie marca Cargill uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie biznesu paszowego firmy Dossche w Polsce.

Poprzez zwiększenie naszych możliwości świadczenia usług, będziemy w stanie lepiej spełniać oczekiwania klientów oraz zapewniać większą wartość dla polskich hodowców – mówił Phil Graham, dyrektor grupy w firmie Cargill. – Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Mamy ogromne zaufanie do naszego polskiego zespołu i jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, które zyskujemy dzięki połączeniu z firmą Dossche, zostaną w pełni wykorzystane w celu wzmocnienia naszej organizacji – podkreślał.

Cargill posiada długoletnią historię działalności w zakresie żywienia zwierząt, którą prowadzi w 37 krajach na całym świecie, oferując zarówno standardowe jak i indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta pasze oraz usługi, a połączenie z firmą Dossche doskonale wpisuje się w strategię rozwoju firmy Cargill.

Źródło: Cargill