Caparol – siła kwarcu zamknięta w farbie

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG to nowości w ofercie firmy Caparol. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii nanosieci kwarcowych o trójwymiarowej strukturze NQG (Nano-Quarz-Gitter) zapewniają twardość powłoki – elewacja jest trwała i odporna na zabrudzenia oraz czynniki organiczne.

Nowa generacja farb wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych oraz farb. ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG posiadają także lepsze niż inne farby właściwości przeciwpożarowe, ponieważ podczas palenia nie ściekają kroplami.

ThermoSan NQG – kompleksowa ochrona
Farba silikonowa ThermoSan NQG to propozycja dla tych, którzy cenią produkty najwyższej jakości i przez lata pragną cieszyć się nieskazitelną fasadą domu. Farba jest odporna na zabrudzenia, wypełnia drobne rysy na powierzchni tynku, a także zapewnia optymalną ochronę elewacji przed zawilgoceniem. Chroni również przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak grzyby, mchy, porosty i algi. Nie musimy martwić się widmem nieestetycznych zacieków czy plam na zewnętrznych ścianach domu. Wysoka odporność na opady atmosferyczne oraz duża przepuszczalność pary wodnej i dwutlenku węgla powodują, że farba jest zalecana do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO) na wszystkich rodzajach tynków: cementowo-wapiennych, akrylowych, silikonowych i silikatowych. Standardowo występuje w kolorze białym, jednak można barwić ją przy użyciu barwników lub maszynowo.

AmphiSilan NQG – więcej niż farba…
AmphiSilan NQG łączy cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa farba posiada mineralną strukturę podstawową, jest mikroporowata, nie tworząc błony. Jest również doskonale przepuszczalna dla pary wodnej i dwutlenku węgla. Cechują ją niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazuje również właściwości termoplastycznych, co jest gwarantem trwałej powłoki. Dodatkowo farba zawiera pigmenty fotokatalityczne, które spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok, a także jest odporna na agresywne zanieczyszczenia zawarte w atmosferze. Farba polecana jest nie tylko do wykańczania elewacji budynków współczesnych, ale także do renowacji fasad w obiektach zabytkowych.

Informacje dodatkowe:
Historia grupy Caparol rozpoczęła się w 1895 r. w Ober-Ramstadt koło Frankfurtu nad Menem, gdzie otwarto pierwszą fabrykę farb budowlanych. Dzięki stałemu poszerzaniu gamy produktów, rozległym inwestycjom, a także najwyższym standardom jakościowym firma osiągnęła status lidera wśród europejskich producentów farb i ekologicznych materiałów wykończeniowych. W 1994 roku grupa Caparol otworzyła swoje przedstawicielstwo także w Polsce.
W Europie jest trzecim pod względem wielkości przedsiębiorstwem tej branży. Firma Caparol jako pierwsza na świecie opracowała farby dyspersyjne i jest również pierwszym na świecie producentem dyspersyjnych farb elewacyjnych.