Caldena z nowymi nawozami dolistnymi: MicroSpeed Smart i MicroSpeed Action

Firma Caldena nie zatrzymuje się w miejscu, podąża za trendami i potrzebami współczesnego rolnictwa. Rok 2021 z pewnością będzie należał do nowej marki nawozów organiczno-mineralnych MicroSpeed. Oferta nawozowa firmy Caldena w segmencie nawozów dolistnych powiększyła się o dwa nowe produkty – MicroSpeed Smart i MicroSpeed Action.


Nawozy MicroSpeed powstały z myślą o producentach rolnych poszukujących nieszablonowych rozwiązań w obliczu zmian klimatu, problemów związanych z pokonywaniem przez rośliny stresów abiotycznych i biotycznych, zmniejszania się ilości substancji aktywnych w chemicznej ochronie roślin oraz potrzeby zapewnienia wydajnej produkcji żywności.

Nawozy dolistne MicroSpeed działają biostymulująco i antystresowo – uruchamiają w roślinie mechanizmy obronne i regeneracyjne.

Ułatwiają roślinom przezwyciężenie stresów z jakimi zmagają się podczas wegetacji i aktywują w nich kluczowe dla plonowania procesy fizjologiczne. Efekt? Wsparcie w osiągnięciu zadowalającego – opłacalnego dla nas plonu.

MicroSpeed Smart + Power & Quality to płynny nawóz dolistny zawierający ekstrakt z wartościowych alg brunatnych (Ascophyllum nodosum) oraz fosfor i potas. 

Zawiera aż 18,7% m/v (187 g/l) wyciągu z alg brunatnych, które zawierają antyoksydanty, osmoprotektanty i aktywatory odporności. MicroSpeed Smart aktywizuje procesy życiowe roślin w sytuacjach stresowych, zwiększa zawartość chlorofilu w liściach, za sprawą którego liście nabierają intensywnie zielonej barwy, co z kolei wpływa na wzrost aktywności fotosyntetycznej i intensywność przyrostu biomasy. Reguluje gospodarkę wodną roślin oraz poprawia parametry jakościowe plonu użytkowego. Zalecana dawka wynosi 1-3 l/ha.

MicroSpeed Action + Energy & Protection to płynny nawóz dolistny zawierający kilkanaście aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz azot, fosfor, potas i mikroskładniki pokarmowe.

Opakowanie nawozu MicroSpeed Action

Zawiera 6,19% m/v (61,9 g/l) wolnych aminokwasów, które pełnią rolę strukturalną, metaboliczną i transportową. MicroSpeed Action dostarcza roślinom dużą ilość energii i łagodzi skutki stresów środowiskowych, dzięki czemu rośliny szybciej odzyskują wigor. Zwiększa ilość korzeni włośnikowych i głębokość systemu korzeniowego. Wpływa na zwiększenie efektywności zabiegów nawożenia dolistnego oraz ochrony roślin. Zalecana dawka wynosi 1-2,5 l/ha.

Źródło: Caldena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności