Buty gumowe z bieżnikiem Michelin

Firma oponiarska Michelin oraz producent odzieży i obuwia Le Chameau opracowali wspólnie kolekcję butów gumowych dla rolników. Ich cechą charakterystyczną jest podeszwa z bieżnikiem wykonanym na wzór bieżnika opon rolniczych Michelin.

Firmy Michelin i Le Chameau stworzyły z myślą o rolnikach kolekcję wytrzymałych butów gumowych Cérès z kauczuku naturalnego. Buty mają podeszwę, którą opracowano przy wykorzystaniu doświadczenia Michelin w produkcji opon rolniczych. Nowatorski wzór podeszwy butów Cérès zapewnia przyczepność i wygodę, dzięki zastosowaniu takich samych klocków bieżnika, jak te wykorzystane w oponach rolniczych Michelin.
Buty Cérès z podeszwą Michelin zapewniają: 
  • przyczepność – dzięki większej powierzchni kontaktu z podłożem;
  • odporność na zużycie, przecięcia i otarcia;
  • ochronę gleby – dzięki specjalnej podeszwie, która zapobiega zapadaniu się butów w miękki grunt;
  • system samooczyszczania, który ułatwia odrywanie się błota od podeszwy przy jej zginaniu.
W kolekcji butów Michelin i Le Chameau dla rolników znalazły się 4 modele:
1. Buty gumowe z wyściółką ze skóry
Buty posiadają zaokrągloną cholewkę wzmocnioną skórzanym obszyciem, która zapewnia optymalny komfort w codziennym użytkowaniu w różnych warunkach pogodowych.
2. Buty gumowe z wyściółką z jerseyu
Buty z wyściółką z jerseyu o zaokrąglonym kształcie z szeroką cholewką dostosowaną do dużego obwodu łydki. Obuwie jest niezwykle wygodne, a przy tym lekkie i trwałe. Dzięki unikalnej podeszwie butów można używać do wszelkiego typu prac polowych.
3. Buty gumowe za kostkę z wyściółką z jerseyu
Lekkie, wytrzymałe i wygodne buty za kostkę przeznaczone do codziennego użytku. Dodatkową zaletą jest podeszwa z kauczuku z rozwiązaniami technologicznymi Michelin.
4. Wiązane buty gumowe za kostkę 
Byty wyposażone w nieprzemakalny język i sznurowadła, które pewnie trzymają buty na nodze.
Źródło: Michelin