Buszując na Polach Klasy S w Udaninie

W sezonie 2012 Syngenta zaplanowała siedem lokalizacji pokazów na Polach Klasy S polowych. Pierwsza impreza odbyła się 29 maja na polach firmy Polboto Sp z o.o. w Udaninie w województwie dolnośląskim.

Spotkanie w Udaninie, w pięknej lokalizacji pól firmy Polboto, to dla ponad 350 zaproszonych gospodarzy, grona dziennikarzy branżowych oraz przedstawicieli licznych firm prezentujących bogatą ofertę dla producentów rolnych doskonała i często jedyna w roku okazja spotkań, wymiany doświadczeń po trudach tegorocznych zimowo-wiosennych anomalii, które zgotowała aura producentom zbóż ozimych rzepaku. To szansa na konsultacje ze specjalistami Syngenta na temat kondycji upraw, działań – głównie ochroniarskich, które mogą jeszcze wpłynąć na stan tych upraw i podnieść rokowania odnośnie wielkości i jakości spodziewanych plonów zbóż i rzepaku, kukurydzy, buraków cukrowych czy też ziemniaków.

Dla tych rolników, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się na przesiewy wymarzniętych ozimin uprawami jarymi a postawili na kukurydzę – to możliwość uzyskania cennych wskazówek od specjalistów Syngenty na jakich działaniach należy się skupić, by wykorzystać pola po zniszczonych mrozem plantacjach ozimin i przynajmniej nie ponieść strat w tym sezonie wegetacyjnym, a zapewnić zarobek, dać szansę poprawy sytuacji ekonomicznej gospodarstw. Wielu producentów decyzję o uprawie kukurydzy podjęło dość późno, często bez możliwości zastosowania przyzwoitej wczesnej ochrony przed chwastami np. na bazie produktu LUMAX®. W tej sytuacji Syngenta poleca jeden produkt do pewnej, kompletnej i bezpiecznej ochrony uprawy przed chwastam – ELUMIS® 105 OD.

Przebogata – jak co roku – oferta Syngenty była dla rolników okazją do zapoznania się ze zintegrowaną ofertą firmy w uprawie zbóż, rzepaku, kukurydzy, ziemniaków oraz buraków cukrowych, ze szczególnym uwzględnieniem licznych nowości produktowych 2012. Dała też możliwość porównania szerokiej kolekcji odmian kukurydzy – ze zdobywającą coraz większe grono zainteresowanych odmianą SY Kolumb, rzepaku – z nowo zarejestrowaną odmianą SY Alister, buraka cukrowego, jak również nowości na rynku polskim – jęczmienia hybrydowego Hobbit i Zoom. Producentom zaprezentowano też efekty działania kompleksowych programów ochrony roślin Syngenta.
Motywem wiodącym tegorocznych spotkań polowych jest prezentacja nowego rozwiązania w ochronie fungicydowej zbóż – produktu Seguris® 215 SC. Seguris® 215 SC to technologia podwójnego wiązania, która zapewnia wyjątkową skutecznośd zwalczania patogenów porażających górne liście i kłos oraz wyróżnia się długotrwale utrzymującym się efektem zabezpieczenia przed nowymi infekcjami. Fungicyd otrzymał rejestrację 11 maja i jest dostępny w sprzedaży już w bieżącym sezonie. Po raz pierwszy na polach pokazano również programy ochrony insektycydowej oparte na nowym produkcie – Eforia® 65 ZC. Dzięki połączeniu dwóch substancji aktywnych insektycyd zapewnia najdłuższą ochronę zbóż, szybkość w zwalczaniu szkodników oraz skutecznośd w niskich i wysokich temperaturach. Produkt również jest dostępny na rynku już od 2012.
Organizator pochwalił się również nową rejestracją fungicydu Amistar® 250 SC, który po latach obecności w uprawie zbóż, rzepaku i warzyw może być stosowany doglebowo w redlinie oraz nalistnie w ziemniaku.

Spotkania na Polach Klasy S to także oferta firm sektora produkcji rolnej.