Bułgarska woda mineralna na polskim rynku

Czy można jeszcze czymś zaskoczyć polskiego klienta jeśli chodzi o mineralne wody do picia? Odpowiedzi na to pytanie postanowiła udzielić bułgarska firma Bluminveks – Gorna Banja” Ltd., która jako pierwsza z tego kraju zamierza sprzedawać mineralną wodę ze słynnego w Bułgarii źródła Gorna Banja.

Źródło to jest uważane w Bułgarii za jedyne w swoim rodzaju, gdzie woda zawiera ograniczoną ilość składników mineralnych oraz kationów sodowych, co powoduje że, nie jest zbyt słona a jej smak jest bardzo przyjemny i orzeźwiający. Jest też krystalicznie czysta i wolna od zanieczyszczeń oraz pozostałości po pierwiastkach promieniotwórczych pochodzących ze środowiska naturalnego.

W Polsce będzie sprzedawana do hurtowni wód mineralnych oraz sklepów detalicznych na Dolnym Śląsku w butelkach pół-, jedno- oraz dwulitrowych. Planowana cena w sklepie za butelkę 1-litrową to 1,80 zł.

Firma Bluminveks – Gorna Banja” Ltd. planuje realizację pierwszych próbnych dostaw na polski rynek w sierpniu 2009 roku a następne transporty pojawią się na naszym rynku na wiosnę roku 2010.