fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBułgarska woda mineralna na polskim rynku

Bułgarska woda mineralna na polskim rynku

Czy można jeszcze czymś zaskoczyć polskiego klienta jeśli chodzi o mineralne wody do picia? Odpowiedzi na to pytanie postanowiła udzielić bułgarska firma Bluminveks – Gorna Banja” Ltd., która jako pierwsza z tego kraju zamierza sprzedawać mineralną wodę ze słynnego w Bułgarii źródła Gorna Banja.

Źródło to jest uważane w Bułgarii za jedyne w swoim rodzaju, gdzie woda zawiera ograniczoną ilość składników mineralnych oraz kationów sodowych, co powoduje że, nie jest zbyt słona a jej smak jest bardzo przyjemny i orzeźwiający. Jest też krystalicznie czysta i wolna od zanieczyszczeń oraz pozostałości po pierwiastkach promieniotwórczych pochodzących ze środowiska naturalnego.

W Polsce będzie sprzedawana do hurtowni wód mineralnych oraz sklepów detalicznych na Dolnym Śląsku w butelkach pół-, jedno- oraz dwulitrowych. Planowana cena w sklepie za butelkę 1-litrową to 1,80 zł.

Firma Bluminveks – Gorna Banja” Ltd. planuje realizację pierwszych próbnych dostaw na polski rynek w sierpniu 2009 roku a następne transporty pojawią się na naszym rynku na wiosnę roku 2010.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.