fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychBułgarscy rolnicy protestują przeciwko importowi ukraińskich zbóż

Bułgarscy rolnicy protestują przeciwko importowi ukraińskich zbóż

Nie tylko polscy rolnicy protestują przeciwko niekontrolowanemu napływowi zbóż z Ukrainy. Gorąco zaczyna się robić także w Bułgarii, gdzie rolnicy wyszli na ulice z żądaniem wstrzymania importu ukraińskich zbóż.

Trudno się dziwić, bowiem sytuacja w Bułgarii jest niemal kalką sytuacji w Polsce; magazyny w tym kraju są przepełnione, a wiele punktów wstrzymało skup ziarna.

– Krajowa pszenica nie może konkurować z ukraińskim importem, który jest o około 30 procent tańszy. Rynek się załamał, magazyny są pełne – powiedział 13 marca koordynator protestów Dimitar Dimoitrov.

Problem w Bułgarii dotyczy nie tylko pszenicy, ale także słonecznika.

Tymczasem w kraju czekamy na rozwój sytuacji; dopłaty nie rozwiązały problemu polskich rolników; ci w dużej mierze ruszyli do skupów, jednak spadki cen już zniwelowały pomoc państwa, a rolnicy zapowiadają dalsze demonstracje. Z kolei komisarz Wojciechowski zapowiedział dla plantatorów z państw graniczących z Ukrainą pomoc unijną opiewającą na 30 mln euro, jednak na szczegóły cały czas czekamy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.