Budynek Zetor Polska – Misterem Budownictwa 2016

Budynek siedziby Zetor Polska w Kaliszu zdobył nagrodę przyznawaną przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa i zyskał tytuł „Mister budownictwa 2016”. Budynek został doceniony przez przedstawicieli branży za jego wielofunkcyjność oraz atrakcyjny wygląd.

Konkurs corocznie organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych. Zgłaszane są do niego budynki i projekty realizowane na terenie województwa Wielkopolskiego. W gronie jurorów zasiadają  najwybitniejsi przedstawiciele polskiej branży budowlanej, którzy oceniają i poszukują najlepszych projektów w poszczególnych kategoriach. Budynek Zetor Polska Sp. z o.o. zdobył nagrodę w kategorii Budynek Przemysłowy a jurorzy docenili przede wszystkim jego wielofunkcyjność, uniwersalność oraz atrakcyjny i ponadczasowy design.

-Nagroda mile nas zaskoczyła. Nasz budynek został zgłoszony do konkursu przez szefa projektu F. B. Antczaka. Cieszy nas fakt, że nowa siedziba poradziła sobie z mocną konkurencją w postaci innych projektów i zyskała uznanie przedstawicieli branży – mówi  Arkadiusz Fułek, prezes Zetor Polska Sp. z o.o.

Tytuł Mister Budownictwa przyznawany jest projektom gotowym. W tegorocznej 43. edycji konkursu wyłoniono w sumie 14 zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Budowa nowej siedziby Zetor Polska Sp. z o.o. rozpoczęła się jesienią 2015 roku i zakończyła się w czerwcu 2016 roku. Całkowity koszt budowy nowej centrali przekroczył 60 mln CZK. Design wnętrz i zewnętrznej części odzwierciedla styl korporacyjny marki Zetor.

– Reakcje ludzi, którzy przejeżdżają koło budynku, są od początku bardzo pozytywne. Cieszy nas fakt, że przestrzenie spotkały się z taką sympatią. Jednak wraz z otwarciem nowej siedziby nasza praca się nie kończy. Maksymalnie skupiamy się na umacnianiu marki Zetor na polskim rynku – podsumowuje  Arkadiusz Fułek.

Źródło: Zetor Polska