fbpx
Strona głównaPozostałeBudownictwo: izolacja budynków inwentarskich

Budownictwo: izolacja budynków inwentarskich

Materiały przeznaczone do termoizolacji budynków to w obecnych czasach nie tylko kwestia estetyki i ograniczenia przewodnictwa ciepła, ale także trwałości izolacji i bezpieczeństwa dla środowiska. Izolując chlewnię, kurnik czy oborę należy szukać najlepszych rozwiązań i dokonać takiego doboru materiałów, by z jednej strony zapewnić odpowiednie warunki zdrowotne zwierząt i przepływ powietrza, a z drugiej spełnić wymogi reżimu sanitarnego (odpowiednia temperatura, cyrkulacja powietrza i czystość).

Idealnym rozwiązaniem termoizolacyjnym na rynek rolniczo – przemysłowy są płyty EcoTherm (w zależności od specyfikacji: ALU lub STUCO). Łączą one w sobie rewelacyjne właściwości izolacyjne z wygodą i łatwością w utrzymaniu czystości. EcoTherm to płyty ze sztywnej pianki PIR (poliizocyjanurat) w okładzinie 5-cio warstwowej pokrytej aluminium(ALU) lub aluminiowej (STUCO). PIR to ulepszona odmiana poliuretanu, która dzięki swemu składowi jest materiałem bardziej odpornym na działanie ognia. Płyty tworzą zaporę dla ognia na skutek tworzenia się zwęgliny, nie kapią podczas pożaru i nie występuje zjawisko żarzenia.

Warto podkreślić, że płyty EcoTherm są bardzo odporne na działanie temperatury (krótkotrwale – max 200 st. C, długotrwale – od 50 do 110 st.C) i wyróżniają się niską wagą (30 kg/m3) oraz możliwością dostosowania rozmiarów do indywidualnych potrzeb klienta (długość do 12 m i szerokość do 1,2 m). Są łatwe przy obróbce (cięcia można dokonać zwykłym nożem) i nie szkodliwe dla zdrowia.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/EcoThermAlu.jpg align=right width=200Płyty EcoTherm to rekordowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła: h=0,023 W/(mK). Tak niska wartość pozwala na zastosowanie cieńszej warstwy izolacji w porównaniu np. z wełną mineralną. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie czystości i higieny – płyty przystosowane są do zmywania sprzętem ciśnieniowym.

Im lepsza termoizolacja budynku, tym szybciej zwracają się koszty wydawane na ogrzewanie, a ciepło w budynku inwentarskim to również oszczędność kosztów ponoszonych na paszę.

Zaletą płyt EcoTherm jest również możliwość wyboru koloru okładziny (biała lub szara) w zależności od indywidualnych wymogów, a ich estetyka nie wymaga dodatkowej zabudowy, co również ma wpływ na koszty. Do montażu płyt EcoTherm oferujemy pełen asortyment akcesoriów i pomoc ze strony wyspecjalizowanych doradców technicznych, na każdym etapie współpracy.

Płyty EcoTherm to także trwałość na wiele lat gwarantowana przez producenta. Poza tym produkty EcoTherm spełniają wszystkie wymogi krajowe i unijne w zakresie obrotu materiałami budowlanymi.

Firma EcoTherm poza płytami na rynek rolniczo – przemysłowy produkuje także płyty z przeznaczeniem do izolacji dachów płaskich, skośnych, murów dwu i trójwarstwowych, posadzek, tarasów itp.

na podstawie materiałów prasowych Ecotherm, opr. MS
Wrp.pl
więcej na: www.ecotherm-polska.pl

Informacje o producencie:
EcoTherm Polska – to część europejskiego holdingu produkującego wysokiej jakości płyty do izolacji cieplnej budynków. Firma ma 40 -letnie doświadczanie a rynku europejskim. Od 17 lat jest obecna na rynku polskim. Siedziba firmy znajduje się w Gnieźnie. N

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.