BUDMA 2010 – zrównoważone budownictwo

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla branży budowlanej w tej części Europy. Tematem przewodnim najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w dniach 19-22 stycznia 2010 w Poznaniu, będzie Zrównoważone budownictwo”.”

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki. Zrównoważone budownictwo” to świadome kierowanie się zasadami ekonomii, ekologii i ergonomii w budownictwie, mające na celu optymalizację sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowanie skutków oddziaływania na środowisko naturalne.

Zbliżająca się edycja targów BUDMA przyniesie kilka zmian, jak informują organizatorzy. Komfort zwiedzania i rozmów biznesowych zapewni jasny i przejrzysty podział ekspozycji. Poszerzony i zmodyfikowany układ branżowy targów obejmie następujące segmenty:
Budownictwo mieszkaniowe, infrastruktury społecznej i użyteczności publicznej – fundamenty, ściany, izolacje, okna, drzwi, dachy, drewno, kamień, chemia, narzędzia
Budownictwo przemysłowe – posadzki, konstrukcje stalowe, hale”
Budownictwo drogowe – projektowanie, geotechnika, kruszywa, nawierzchnie, infrastruktura drogowa.
Ekspozycja targowa będzie dopełniona specjalistycznymi konferencjami, seminariami, licznymi międzynarodowymi spotkaniami biznesowymi, warsztatami oraz stałymi prezentacjami na specjalnych przestrzeniach demonstracyjnych.

Targi budowlane w Poznaniu w 2009 roku odwiedziło niemal 65 000 gości z kraju i zagranicy, którzy na 40 000 m2 powierzchni wystawienniczej mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą ponad 1350 wystawców z kraju i zagranicy. W tym samym czasie na terenie poznańskich targów odbędą się również Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ oraz Centrum Budownictwa Sportowego – Sport, Rekreacja, Wellness & SPA.

“””