Bruksela: 170 mln euro dla polskiej energetyki

Komisja Europejska zatwierdził dwa programy wsparcia zgłoszone przez Polskę dla sektora energetyki. Projekty są finansowane przy udziale Europejskiego Funduszu Strukturalnego, a całkowita pomoc wyniesie do 170 mln euro.

Pierwszy z programów bazuje na modernizacji sieci dystrybucji energii elektrycznej poprzez zmniejszenie strat energii, a drugi – poprzez włączenie do sieci odnawialnych źródeł energii – zmierza do rozszerzenia zarówno sieci dystrybucji, jak sieci przesyłowych. Beneficjentami pomocy będą operatorzy sieci, którzy zapewniają konkurentom nieograniczony dostęp do swoich sieci. Komisja popiera inwestycje w infrastrukturę energetyczną, które faworyzują oszczędność energii i większy dostęp do rynku energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zaproponowane przez Polskę środki przyczyniają się do wzmocnienia polityki UE w zakresie zmian klimatu i polityki energetycznej, nie naruszając nadmiernie konkurencji. Przepisy prawne mające zastosowanie do rynku energii elektrycznej w Polsce są gwarancją, że na programach pomocy skorzystają przede wszystkim konsumenci”, oświadczyła Neelie Kroes, komisarz ds. konkurencj.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności