fbpx

Brojlery drożeją

Na rynku krajowym od końca stycznia br. drożeją kurczęta brojlery, za które w trzecim tygodniu lutego 2019 r. dostawcy uzyskiwali średnio 3,38 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 7% więcej niż przed miesiącem. Kurczęta były jednak nieco tańsze (o 0,6%) niż przed rokiem. Cena zakupu indyków średnio wynosiła 5,64 zł/kg i była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o 1,5% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku indyki podrożały o 21%.

– W krajowych zakładach drobiarskich w dniach 18–24.02.2019 r. tuszki kurcząt zbywano przeciętnie po 5,64 zł/kg, o 3% taniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 23% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków średnio wynosiła 8,84 zł/kg i była o 2% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 1% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt podrożały o 4%, a tuszki indyków – o 16% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.