fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBrazylijskie miody zagoszczą na polskich stołach

Brazylijskie miody zagoszczą na polskich stołach

Mało kto wie, że Brazylia słynie na świecie ze znakomitych produktów pszczelich. Obecnie na naszym rynku znane są miody egzotyczne takie jak z miód Manka z Nowej Zelandii lub miód lawendowy zbierany na południu Francji oraz w Afryce Północnej. Jak dotychczas mało znane są inne doskonałe miody pszczele z Brazylii – aroeira, eukaliptusowy czy miód z pomarańczy brazylijskiej. To już wkrótce się zmieni.

Lukę te chce zapełnić firma Uniflora Apicultores Associados Ltda znany nie tylko na rynku brazylijskim producent miodów oraz innych produktów pszczelich takich jak propolis czy wosk pszczeli. Firma Uniflora eksportuje obecnie swoje produkty do Azji (Japonia, Korea i Taiwan) oraz do Kanady i USA. Firma eksportuje miód zarówno w beczkach 200 litrowych jak i w słoikach 0,5 oraz 1 litrowych.

Miody z nalepką Uniflora mają pojawić się w sklepach pszczelarskich oraz w większych centrach handlowych Trójmiasta w lipcu 2009. W polskich sklepach będą sprzedawane miody w opakowaniach 0,5 litra zarówno jednokwiatowe jak miód pomarańczowy jak i wielkowiaty zawierające w sobie pyłki bogatej flory brazylijskiej.

Tomasz Kodłubański
foto: Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.