fbpx
Strona głównaWiadomościBranża hodowlana w obiektywie

Branża hodowlana w obiektywie

Copa i Cogeca organizują otwarty dla wszystkich konkurs fotograficzny, którego uczestnicy nadsyłają zdjęcia ukazujące dobre praktyki hodowlane stosowane przez unijnych rolników i ich spółdzielnie.

– Konkurs ten wpisuje się w naszą kampanię na rzecz branży hodowlanej #livestockcounts, która ma promować liczne korzyści wynikające z istnienia branży hodowlanej i mięsa dla rozwoju, zatrudnienia, dynamicznych obszarów wiejskich i  zrównoważonej diety; oraz pokazać, jak wysokie standardy muszą spełnić rolnicy. Jesteśmy przekonani, że mięso stanowi doskonałe źródło białka.  Witamina B12 jest szczególnie ważna, a produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, nabiał i jaja to jej główne naturalne źródła, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Nabiał zawiera wiele ważnego dla mocnych kości wapnia. Przemysł hodowlany ma duże znaczenie z punktu widzenia rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich, gdzie często brakuje alternatywnych źródeł zatrudnienia. Co więcej, w UE rolnicy przestrzegają najwyższych norm produkcji na świecie. Konsumenci jednak często nie zdają sobie sprawy z tych wszystkich korzyści. Celem naszego konkursu fotograficznego jest zwiększenie widoczności i ukazanie opinii publicznej wysokich norm hodowli obowiązujących w UE, a także doskonałych warunków, w jakich żyją zwierzęta – informuje Amanda Cheesley z Biura Prasowego Copa – Cogeca

Jeśli jesteś zainteresowany(a) udziałem w konkursie, wyślij zdjęcie wraz z danymi kontaktowymi na adres Amanda.cheesley@copa-cogeca.eu do 30.05.2017 r. Zdjęcie musi być oryginałem, zrobionym w Unii Europejskiej przez uczestnika konkursu. Nagrodą dla zwycięzcy jest wycieczka dla dwóch osób na weekend do Madrytu, a dla zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – kosz pełen produktów rolniczych wysokiej jakości.

Źródło: Copa – Cogeca

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.