fbpx
Strona głównaCenyBraki w paszach

Braki w paszach

Niskie ceny ropy wywierają presję na cenę olejów roślinnych, a to z kolei sprawia, że zakłady przetwórcze ograniczają skup i przerób rzepaku, w efekcie na rynku brakuje śruty rzepakowej.

Zwykle o tej porze roku tona była wyceniana średnio na 800 zł, dziś kosztuje ponad 1200 zł. Ponadto susza ogranicza wypas na łąkach. Rolnicy albo podnoszą ceny pasz, albo nie sprzedają ich wcale. Tak jest na przykład z sianokiszonką. To co obecnie jest na rynku pozostało z ostatniego sezonu i również jest odpowiednio droższe.

Obecnie otręby pszenne kosztują powyżej 500 zł za tonę, notowania żyta dochodzą do 450 zł za tonę, a za śrutę jęczmienną trzeba zapłacić około 675 zł za tonę. Bobik wyceniony jest na 1100 zł, a cena łubinu czy prosa sięgają 1300 zł, zaś gryki nawet 1500 zł za tonę.

Opr. ADA

Źródło TVP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.