Boxer na chwasty w kolejnych uprawach

Herbicyd Boxer od Syngenty uzyskał rejestrację w kolejnych już uprawach: przede wszystkim we wszystkich już zbożach ozimych, ziemniakach oraz w 33 nowych uprawach warzywnych, ziołach oraz roślinach ozdobnych.

Herbicyd zbożowy Syngenta Boxer 800 EC uzyskał szerszą rejestrację. Oprócz pszenicy ozimej, preparat można obecnie stosować także w pozostałych zbożach ozimych, tj. dla jęczmienia ozimego, żyta oraz pszenżyta ozimego.
Substancją aktywną w preparacie jest prosulfokarb z grupy karbaminianów. Maksymalna, a jednocześnie zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 3 l/ha. Środek stosuje się jesienią po siewie zbóż, do fazy 3 liści (BBCH 00-13). Optymalnym terminem stosowania jest okres przed wschodami i wcześnie po wschodach chwastów do ich wczesnych faz rozwojowych.

Preparat jest kluczowym elementem strategii antyodpornościowej w zwalczaniu miotły zbożowej w zbożach. Jest idealnym komponentem do mieszanin, a dawka 2 l/ha pozwala całkowicie wyeliminować miotłę zbożową.
Preparat uzyskał także rejestrację w ziemniaku w dawce 3-5 l/ha.

Dodatkowo, już na początku sierpnia 2015 r. Boxer 800 EC uzyskał kolejne rozszerzenie o 33 nowe uprawy warzywne, zioła oraz rośliny ozdobne – czyli zastosowania małoobszarowe:

  • cebula z siewu, cebula z rozsady, cebula z dymki,
  • por z siewu, por z rozsady,
  • czosnek, marchew, pietruszka korzeniowa, pasternak,
  • seler korzeniowy, seler naciowy,
  • chrzan, bobik, groch pastewny, soczewica,
  • łubin żółty, łubin biały, łubin wąskolistny,
  • słonecznik, soja,
  • rośliny zielarskie (dziurawiec zwyczajny, bazylia pospolita, hyzop lekarski, kolendra siewna, kminek zwyczajny, koper włoski, krwawnik pospolity, kozieradka pospolita, lawenda, majeranek, mięta, melisa lekarska, szałwia lekarska, tymianek właściwy),
  • rośliny ozdobne.

Warto zaznaczyć, że łubin, bobik, soja to rośliny najczęściej uprawiane na tzw. zazielenienie.
Renata Struzik, źródło: Syngenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności