fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBOXER® 800 EC już od jesieni na polskim rynku

BOXER® 800 EC już od jesieni na polskim rynku

Firma SYNGENTA® zarejestrowała kolejny herbicyd – BOXER® 800 EC – produkt do jesiennej regulacji zachwaszczenia pszenicy. Zgodnie z informacjami producenta, preparat wyjątkowo skutecznie zwalcza miotłę zbożową, a także eliminuje występowanie kluczowych chwastów dwuliściennych.

BOXER® 800 EC to przełomowy produkt jesiennej regulacji zachwaszczenia pszenicy, daje pewność maksymalnych plonów dzięki doskonałej kondycji plantacji od wschodów aż do zbiorów. Termin aplikacji herbicydu przypada na wczesne fazy rozwojowe rośliny uprawnej, przed lub krótko po wschodach chwastów. Łatwy w użyciu, długo chroni plantację pszenicy przed wtórnym zachwaszczeniem. Jest niezależny od warunków pogodowych w czasie zabiegu, co daje rolnikom swobodę działania jesienią.

Substancją aktywną jest nieznany do tej pory w Polsce prosulfokarb. Herbicyd charakteryzuje się odmiennym mechanizmem działania, który klasyfikuje go w grupie niskiego ryzyka wytworzenia odporności. Może być stosowany przez wiele lat na tym samym polu bez obawy wytworzenia form odpornych chwastów.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.