Bosak: radość z wyrzucenia “piątki przeciw rolnikom” przedwczesna

Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, “piątka dla zwierząt” ma wrócić pod obrady parlamentu w nowej formie w ciągu ok. 2 tygodni. Do doniesień tych odniósł się Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji – partii, która jako jedyna w całości opowiedziała się za odrzuceniem ustawy w Sejmie.

– Niestety moja sobotnia radość z wyrzucenia projektu „piątki przeciw rolnikom” nie mogła trwać długo. Już wczoraj minister rolnictwa Puda potwierdził, że powstaje nowy projekt ustawy w sprawie hodowli i uboju zwierząt. Projekt ten zostanie złożony jako projekt poselski, czyli z pominięciem wszelkich konsultacji społecznych! – pisał z oburzeniem na swoim profilu facebookowym poseł Konfederacji 2 listopada.
– Jeśli miałby on realizować te same założenia co „piątka dla zwierząt” to jest to fatalna wiadomość bo „piątka” uderza w ważne gospodarczo sektory polskiej gospodarki (szczególnie sektor drobiu i wołowiny, eksport tego mięsa i co za tym idzie cały rynek wewnętrzny) – dodał.
Właściwą drogą obecnie byłoby zweryfikować założenia ustawy w dialogu z rolnikami albo w ogóle odłożyć ten temat całkowicie, do przemyślenia na czas po kryzysie i po epidemii – zakończył Bosak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności