Bolero z certyfikatem Poznaj Dobrą Żywność

Produkty marki Bolero z Chłodni Olsztyn Sp. z o.o otrzymały certyfikat Poznaj Dobrą Żywność, przyznawany co roku przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżniającym się wyrobom żywnościowym. Certyfikat otrzymały mrożone jarzyny i owoce oraz mieszanki wieloskładnikowe: różyczki brokułów, różyczki kalafiora, marchew, fasola szparagowa cięta, mieszanki warzywne wieloskładnikowe oraz truskawki. Znak został nadany produktom na okres 3 lat.

Głównym celem Programu PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność, prowadzonym od lat przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest informowanie o produktach żywnościowych najwyższej jakości. Oznaczenie to jest dla konsumenta gwarancją, że jakość danego produktu jest stabilna, stale monitorowana i kontrolowana. Warunki przyznawania znaku opracowuje kolegium naukowe, w którym znaleźli się naukowcy, eksperci produkcji rolnej, przetwórstwa oraz żywienia człowieka.
Programem objętych jest 14 grup produktów: w tym, m.in.: mięso i przetwory mięsne, jaja i przetwory jajczarskie, mleko i przetwory mleczne, owoce, warzywa (w tym ziemniaki), grzyby i ich przetwory, zboża i ich przetwory, w tym pieczywo, ryby, napoje bezalkoholowe, napoje alkoholowe, wyroby mieszane i wysokoprzetworzone na bazie wymienionych wyżej surowców

Produkty marki Bolero powstają w oparciu o starannie wyselekcjonowane surowce pochodzące z Warmii i Mazur, regionu Polski słynącego z ekologicznych walorów. To zapewnia im wysoką jakość i wyjątkowe wartości zdrowotne i odżywcze. Dodatkowo od 2005 roku firma posiada wdrożony system HACCP, w ramach którego proces produkcji podlega szczególnej kontroli w celu zapobiegania, eliminowania lub ograniczania zagrożenia dla jakości wyrobów.

– Opracowując produkty z serii Bolero dokładamy wszelkich starań, aby zachowywać najwyższe standardy i oferować naszym Klientom tylko produkty najwyższej jakości. Wierzymy, że sprawią one im radość, a przy okazji pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Certyfikat Poznaj Dobrą Żywność jest dla nas dowodem uznania, że ta przyjętą przez nas wymagającą filozofia działania w biznesie jest słuszna – mówi Aleksander Bocheński, Prezes Zarządu Chłodni Olsztyn Sp. z o.o.

Ambasadorem marki Bolero jest słynna polska tancerka i trenerka tańca Iwona Pavlović. Wszystkie produkty Bolero są sygnowane przez Czarną Mambę”, a dodatkowo firma wprowadziła, specjalny produkt firmowany przez ambasadora marki – “Kompozycja Iwony Pavlović”.

Informacje dodatkowe:
Chłodnia Olsztyn Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej RUN Polsko-Amerykańska Sp. z o.o., w której skład wchodzą także RUN Chłodnia we Włocławku i Rudopal w Opalenicy. Chłodnia Olsztyn jest czołowym producentem mrożonych owoców i warzyw, oraz wyrobów kulinarnych opartych o składniki warzywne sprzedawanych pod marką Bolero: BOLEROmrożone warzywa, mieszanki wieloskładnikowe i owoce, BOLERO PREMIUM mrożone dania gotowe i kolby kukurydzy, BOLERO ORGANIC mrożone produkty ekologiczne oraz BOLERO lody. Wyroby otrzymały szereg nagród m.in: lody BOLERO otrzymały ostatnio prestiżową nagrodę Produkt Warmi i Mazur 2009. Od 2005 roku firma posiada wdrożony system HACCP.