fbpx
Strona głównaWiadomościBogata oferta od ANR

Bogata oferta od ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych oprócz gruntów rolnych posiada w swojej ofercie niezwykle atrakcyjne ze względu na potencjał inwestycyjny nieruchomości o charakterze nierolnym. Są to między innymi działki pod inwestycje przemysłowe, mieszkaniowe, usługowe, handlowe, nadające się do innego alternatywnego zagospodarowania (np. pod zalesienie, rekreację, turystykę, sport) – w tym budowlane obiekty zabytkowe. N

Są też grunty, które posiadają pokłady użytecznych kopalin, nieruchomości, które kwalifikują się pod budowę elektrowni wiatrowych – informuje ANR na swoich stronach internetowych. Niektóre z tych nieruchomości są gotowe do rozdysponowania i czekają na potencjalnego inwestora. Łącznie Agencja na terenie całego kraju posiada ok. 60 tys. ha gruntów nierolnych, z tego ok. 20 tys. ha to atrakcyjne grunty inwestycyjne położone w granicach lub w pobliżu dużych miast.

Dla przykładu w ubiegłym roku Oddział Terenowy we Wrocławiu sprzedał między innymi działkę o powierzchni ok. 2,2 ha przeznaczoną pod aktywność gospodarczą położoną na obszarze Wrocławskiego Parku Technologicznego w pobliżu Węzła Bielańskiego za kwotę prawie 4 mln zł., zabytkowy pałac w Rogoźniku za ok. 1,7 mln zł pod ośrodek rekreacyjno – sportowy oraz zabytkowy zespół pałacowo-parkowy, położony w Ligocie Strupińskiej, o łącznej powierzchni ponad 6 ha i wartości 849 tys. zł. Z przeznaczeniem na Dom Spokojnej Starości. Z kolei Oddział Terenowy w Warszawie sprzedał działkę na cele inwestycyjne, o powierzchni 0,5 ha w Dzielnicy Białołęka, za ok. 5 mln zł.

W tym roku do sprzedaży również trafi wiele ciekawych nieruchomości, które mimo gorszej sytuacji w gospodarce, zdaniem ANR – powinny cieszyć się zainteresowaniem inwestorów. Oddział Terenowy w Szczecinie zamierza sprzedać ponad 3 ha gruntów w obrębie Szczecina, w prestiżowej dzielnicy Pogodno, pod cele z zakresu handlu detalicznego, usług kultury, gastronomii, obsługi dla firm i klientów oraz działalności administracyjnej i finansowej. Cena wywoławcza działki to przeszło 15 mln zł. OT w Olsztynie ma w swojej aktualnej ofercie między innymi działkę budowlaną w Lubawie za 1,6 mln złotych. Z kolei oddział w Warszawie posiada grunty na terenie Białołęki i Ochoty. Wśród nich działki o powierzchni 3,4 ha za prawie 16 mln zł. oraz 2,5 ha za ok. 10 mln zł. Już wkrótce pojawi się przygotowany przez OT we Wrocławiu wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży niezwykle atrakcyjnego gruntu pod aktywność gospodarczą, o łącznej powierzchni ok. 26 ha, we Wrocławiu na Klecinie przy Trasie Przemysłowej koło Centrum Handlowego Auchan oraz kompleksu nieruchomości inwestycyjnych w pobliżu Obornik Śląskich o łącznej powierzchni 34 ha.

Sprzedaż gruntów nierolnych odbywa się wyłącznie na przetargach nieograniczonych (licytacje) organizowanych przez 16 Oddziałów Terenowych i filii ANR na terenie całego kraju. Wykazy i ogłoszenia przetargów na sprzedaż nieruchomości wywiesza się m.in. w terenowo właściwych siedzibach oddziałów i filii ANR oraz gmin oraz na stronie internetowej ANR www.anr.gov.pl

opr. MS/Wrp.pl za ANR
foto: Jan Korneluk

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.