Bogata oferta od ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych oprócz gruntów rolnych posiada w swojej ofercie niezwykle atrakcyjne ze względu na potencjał inwestycyjny nieruchomości o charakterze nierolnym. Są to między innymi działki pod inwestycje przemysłowe, mieszkaniowe, usługowe, handlowe, nadające się do innego alternatywnego zagospodarowania (np. pod zalesienie, rekreację, turystykę, sport) – w tym budowlane obiekty zabytkowe. N

Są też grunty, które posiadają pokłady użytecznych kopalin, nieruchomości, które kwalifikują się pod budowę elektrowni wiatrowych – informuje ANR na swoich stronach internetowych. Niektóre z tych nieruchomości są gotowe do rozdysponowania i czekają na potencjalnego inwestora. Łącznie Agencja na terenie całego kraju posiada ok. 60 tys. ha gruntów nierolnych, z tego ok. 20 tys. ha to atrakcyjne grunty inwestycyjne położone w granicach lub w pobliżu dużych miast.

Dla przykładu w ubiegłym roku Oddział Terenowy we Wrocławiu sprzedał między innymi działkę o powierzchni ok. 2,2 ha przeznaczoną pod aktywność gospodarczą położoną na obszarze Wrocławskiego Parku Technologicznego w pobliżu Węzła Bielańskiego za kwotę prawie 4 mln zł., zabytkowy pałac w Rogoźniku za ok. 1,7 mln zł pod ośrodek rekreacyjno – sportowy oraz zabytkowy zespół pałacowo-parkowy, położony w Ligocie Strupińskiej, o łącznej powierzchni ponad 6 ha i wartości 849 tys. zł. Z przeznaczeniem na Dom Spokojnej Starości. Z kolei Oddział Terenowy w Warszawie sprzedał działkę na cele inwestycyjne, o powierzchni 0,5 ha w Dzielnicy Białołęka, za ok. 5 mln zł.

W tym roku do sprzedaży również trafi wiele ciekawych nieruchomości, które mimo gorszej sytuacji w gospodarce, zdaniem ANR – powinny cieszyć się zainteresowaniem inwestorów. Oddział Terenowy w Szczecinie zamierza sprzedać ponad 3 ha gruntów w obrębie Szczecina, w prestiżowej dzielnicy Pogodno, pod cele z zakresu handlu detalicznego, usług kultury, gastronomii, obsługi dla firm i klientów oraz działalności administracyjnej i finansowej. Cena wywoławcza działki to przeszło 15 mln zł. OT w Olsztynie ma w swojej aktualnej ofercie między innymi działkę budowlaną w Lubawie za 1,6 mln złotych. Z kolei oddział w Warszawie posiada grunty na terenie Białołęki i Ochoty. Wśród nich działki o powierzchni 3,4 ha za prawie 16 mln zł. oraz 2,5 ha za ok. 10 mln zł. Już wkrótce pojawi się przygotowany przez OT we Wrocławiu wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży niezwykle atrakcyjnego gruntu pod aktywność gospodarczą, o łącznej powierzchni ok. 26 ha, we Wrocławiu na Klecinie przy Trasie Przemysłowej koło Centrum Handlowego Auchan oraz kompleksu nieruchomości inwestycyjnych w pobliżu Obornik Śląskich o łącznej powierzchni 34 ha.

Sprzedaż gruntów nierolnych odbywa się wyłącznie na przetargach nieograniczonych (licytacje) organizowanych przez 16 Oddziałów Terenowych i filii ANR na terenie całego kraju. Wykazy i ogłoszenia przetargów na sprzedaż nieruchomości wywiesza się m.in. w terenowo właściwych siedzibach oddziałów i filii ANR oraz gmin oraz na stronie internetowej ANR www.anr.gov.pl

opr. MS/Wrp.pl za ANR
foto: Jan Korneluk

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności