Bocian “zarobił” na sprzęt do rehabilitacji

Sympatyczny rozczochrany bocian – maskotka, która towarzyszyła naszej drużynie szczypiornistów podczas zakończonych niedawno mistrzostw Europy – została zlicytowana za 14 600 zł. Taką kwotą przebił innych licytujących ATLAS, ojciec” bociana. Dzięki tej kwocie młodzi pacjenci Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie otrzymają sprzęt rehabilitacyjny.”

Najpierw szczypiorniści otrzymali od ATLASA – partnera naszej drużyny podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – pluszowe bociany, by przyniosły im szczęście. Towarzyszyły one zawodnikom podczas wszystkich meczów i stały się hitem zawodów. Po mistrzostwach, Bogdan Wenta, trener drużyny, podarował jednego z bocianów – ozdobionego podpisami zawodników – Fundacji Herosi, która wystawiła go na licytację na allegro.pl.

Licytacja trwała od 3 do 13 lutego br. Złożono 24 oferty, a liczba wejść na tę stronę, 9 tysięcy, jest imponująca. Ostatecznie, o godz. 21.33 aukcję wygrała firma ATLAS, w imieniu której licytował Oskar Solecki, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sprzedaży. To on przebił konkurentów kwotą 14 600 zł. Właśnie takiej sumy brakowało Fundacji Herosi do zakupu specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji ręki. – Wylicytowany bocian nadal pozostaje do dyspozycji Fundacji Herosi, może uda mu się jeszcze coś zarobić” – mówi z uśmiechem Oskar Solecki. – Natomiast dla małych pacjentów z oddziału onkologicznego mamy dodatkowy prezent, 50 mniejszych bocianków.

– Wynik licytacji jest dla mnie całkowitym zaskoczeniem, ale i ogromną radością, jestem niezwykle wzruszona – mówi Aneta Rostkowska, wiceprezes zarządu Fundacji Herosi. – Dzięki hojności firmy ATLAS będziemy mogli już za tydzień kupić potrzebny sprzęt. Wielokrotnie byłam na oddziale onkologicznym i widziałam, jak ogromy ból sprawia dzieciom rehabilitacja. Z nowoczesnym sprzętem, który zakupimy, będzie bolało mniej. W kwietniu Bogdan Wenta i zawodnicy mają złożyć wizytę w szpitalu. Będzie to dobry moment, by bocian powrócił na allegro.pl.

Klinika Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie specjalizuje się w leczeniu nowotworów kości u dzieci i młodzieży z całego kraju. Po operacjach onkologicznych młodzi pacjenci są poddawani rehabilitacji, ponieważ ręka po takich zabiegach jest zazwyczaj zgięta. Jej wyprostowanie zabiera wiele tygodni ciężkich ćwiczeń. Każdy ruch okupiony jest ogromnym bólem. Nowy specjalistyczny sprzęt sprawi, że proces rehabilitacji będzie przebiegał łatwiej.