fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościBlisko 80 tys. nowych ciągników sprzedano w kwietniu w Indiach

Blisko 80 tys. nowych ciągników sprzedano w kwietniu w Indiach

Rynek indyjski jest ogromny i liczba 80 tys. sprzedanych ciągników nie robi tam na nikim wrażenia, jednak z punktu widzenia Europejczyków te wartości są ogromne. Inaczej też niż w Europie wygląda wielkość sprzedawanych maszyn.

Kwietniowy raport sprzedaży z tamtejszego rynku pokazał, że czołowym graczom udało się w kwietniu 2023 r. sprzedać 79 481 sztuk, czyli o 10,90% mniej niż w ubiegłym roku, kiedy to wyniosła 89 201 sztuk.

Tak duże liczby są możliwe do uzyskania ze wzglądu na zupełnie inną niż u nas strukturę gospodarstw, które są mocno rozdrobnione i większość z nich nie przekracza powierzchni 1 ha, stąd też sprzedawane ciągniki są w większości małej mocy, proste, pozbawione zbędnego wyposażenia.

Przechodząc do liczb to jednym z tych czołowych graczy, jest raczej mało znana w Europie firma Mahindra, która od dziesięcioleci ma monopol na rynku ciągników w Indiach. Odnotowała ona spadek sprzedaży o 10,17% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale mimo tego udało się sprzedać 35 398 ciągników w kwietniu tej marki.

Również drugi co do wielkości producent ciągników w Indiach, TAFE Group, również odnotował spadek sprzedaży o 13,78%. TAFE sprzedało 14 500 ciągników.

Na trzecim miejscu znalazła się natomiast firma Sonalika, która sprzedała w kwietniu 2023 r. 9 814 ciągników, podczas gdy sprzedaż firmy w kwietniu 2022 r. Wyniosła 10 217, co oznacza wyraźny spadek o 3,94%.

Pozycję 4 zestawienia objął Escorts Tractors, który również odnotował wyraźny spadek o 5,52%, przy zaledwie 7252 ciągnikach sprzedanych w kwietniu 2023 r.

Znany na całym świecie John Deere sprzedał tylko 5492 ciągniki w kwietniu 2023 r., podczas gdy w zeszłym roku sprzedaż w kwietniu wyniosła około 6992 sztuk. Zatem spadek w przypadku tej marki jest znaczący, bo wynosi ponad 21%.

Na indyjskim rynku zbyt dużą popularnością nie cieszą się również  takie marki jak np. New Holland czy Kubota. W przypadku tego pierwszego kwietniowa sprzedaż wyniosła 2823 sztuk i była niższa o 12,44%. Natomiast Kubota sprzedała 2245 sztuk, czyli mniej o 10,29% w porównaniu do roku ubiegłego.

Bardzo mało sprzedaje w Indiach również ciągników SDF Tractors, który w kwietniu sprzedał 82 sztuki, czyli o 34,92% mniej niż 126 sztuk z zeszłego roku.

źródło: tractorjunction-com

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.