Biura ARiMR otwarte dłużej!

Uwaga rolnicy! W ostatnim tygodniu podstawowego terminu przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2010 r. biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej. W celu ułatwienia wszystkim zainteresowanym rolnikom złożenia wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2010 r. w podstawowym terminie, godziny pracy biur powiatowych Agencji, zostaną wydłużone, informuje ARiMR.

W dniach 10- 14 maja oraz 17 maja 2010 r. biura powiatowe ARiMR będą czynne od godziny 6.00 do 22.00, a dodatkowo wnioski będzie można składać osobiście w biurach powiatowych także w sobotę 15 maja od godziny 8.00 do 16.00. Czynne są również punkty przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich poza siedzibami biur powiatowych. Ich wykaz wraz z terminami i godzinami pracy znajduje się na stronie internetowej ARiMR, a także jest dostępny w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji. Wnioski o przyznanie płatności można wysłać również pocztą. O dotrzymaniu terminu złożenia wniosku decyduje data nadania przesyłki w urzędzie pocztowym.

Decyzje, ułatwiające rolnikom złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, pozwolą złożyć wnioski w podstawowym terminie czyli do 17 maja br. przez wszystkich rolników. Do końca kwietnia wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2010 r. złożyło tylko 542,5 tys. rolników, spośród około 1,39 mln uprawnionych. W przypadku składania wniosków po tym terminie, należne płatności zostaną obniżone o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Ostateczny termin złożenia wniosku o przyznanie płatności za 2010 r. upływa 11 czerwca.

W tym roku na jednym formularzu wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich można ubiegać się aż o dwanaście różnego rodzaju płatności. Tak więc rolnik, który stara się o kilka z nich, gdy spóźni się ze złożeniem swojego wniosku tylko o jeden dzień może naprawdę sporo stracić, przypomina Agencja.

Szczegóły na www.arimr.gov.pl