Biopaliwa

W 2009 roku, PKN Orlen, główny obok Lotosu podmiot odpowiedzialny za realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW) planuje wzrost zużycia biopaliw, w tym etanolu do produkcji benzyny, ze 100 tys. ton do ponad 130 tys. t – informuje BANK BGŻ w najnowszym wydaniu AgroTygodnia. N

PKN Orlen zapowiada, że chodzi również o zużycie etanolu do produkcji benzyny. Koncern planuje także wykorzystać do produkcji paliw o ponad 50% więcej estrów, z 200 tys. t do 420 tys. w roku bieżącym.

W tym roku polski NCW wzrósł, zgodnie z unijnymi dyrektywami, z 3,45% do 4,6%. W roku 2013 wskaźnik wykorzystania wśród paliw tradycyjnych biopaliw ma wynosić już 7,10%.

Realizacja NCW w roku 2009 będzie utrudniona z powodu ograniczenia w obowiązujących normach dla paliw ciekłych, które pozwala na stosowanie wyłącznie do 5% objętości biokomponentów w paliwach – informują ekonomiści z BGŻ.

opr. MS/Wrp.pl
Na podstawie AgroTydzień nr 88/30.03.2009
foto: biuro prasowe Orlen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności